StoryEditor

Predsedovia SNS a ĽS-HZDS sa zblížili a potykali si

09.08.2007, 16:04
Autor:
SITASITA
Predsedovia koaličných strán SNS Ján Slota a ĽS-HZDS Vladimír Mečiar a kedysi dvaja nezmieriteľní politici sa zblížili a dokonca si potykali. "Zblížili sme sa. K zblíženiu došlo počas rekonvalescencie pána Mečiara a vyjasnili sme si aj niektoré záležitosti, ktoré sme v minulosti mali medzi sebou rozporné.

Nepopieram, že aj to prostredie a že Mečiar prežil dosť dramatickú operáciu. Toto všetko globálne skončilo v tom, že sme si potykali," povedal dnes pre agentúru SITA Slota. Zároveň dodal, že tykanie navrhol predseda ľudovcov. "On je starší," podotkol šéf národniarov.
Zrejme sú teda preč časy, keď Slota tvrdil, že do SNS infiltrovala agentov Slovenská informačná služba za čias šéfovania Ivana Lexu. "Pánovi Mečiarovi určite vadí SNS," povedal vtedy Slota. Platiť už asi nebude ani vyjadrenie, že Slota Mečiarovi nikdy neveril. Mečiar zas ešte nedávno tvrdil, že politická kultúra Jána Slotu nepatrí do tohto storočia. "Ďalej musíme vziať do úvahy politickú kultúru lídra Jána Slotu, ktorého slovník, správanie, heslá a výzvy nepatria do tohto storočia a ak pri komkoľvek by sa so svojimi vyjadreniami, názormi objavil, každého kompromituje v Európe a odsúva ho na perifériu poznania," povedal Mečiar v roku 2005 pred regionálnymi voľbami v Žiline. Vtedy tiež dodal, že v SNS je veľa statočných národovcov. "Išli ako zástavníci v prvých radoch, ale si neuvedomujú, že ten, čo im tú zástavu ponúka, nie je cesta, je zátarasa. "Ten človek ma už tak sklamal, tie výpady smerom ku mne a k SNS, ale aj k Smeru a predsedovi Ficovi boli také, že asi to nebude ten tretí do partie," povedal zas Slota na adresu Mečiara pred poslednými parlamentnými voľbami. Jedno z najzaujímavejších vyjadrení zasadil Slota Mečiarovi v januári 2004. Slota, ktorý bol predsedom koaličnej SNS v čase vlády Vladimíra Mečiara v rokoch 1994 - 1998 vtedy pripustil, že na obchode s ropou Saddáma Husajna sa možno podieľali aj ľudia z okolia bývalého premiéra Mečiara. "Viem o tom, že niektorí ľudia sa dosť intenzívne náhlili v určitých obdobiach do Iraku. Ani sa nečudujem, že Mečiarovi ľudia sa na tomto možno podieľali a pán Mečiar sa tak trošku podobá na toho Saddáma," povedal Slota.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
05. december 2022 01:53