StoryEditor

Markíza dostala miliónovú pokutu za upálenú mačku

09.10.2007, 19:58
Autor:
SITASITA
Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) dnes Televízii Markíza udelila miliónovú pokutu za odvysielanie príspevku Brutálna zábava v Televíznych novinách. Zverejnením videa, na ktorom dvaja mladiství upálili mačku, porušila televízia 26. februára tohto roku zákon o ochrane maloletých.

Markíza zároveň zaplatí 200 000 korún za skrytú reklamu v príspevku Od snov k realite, ktorý 27. marca 2007 zaradila do Televíznych novín. Dnešné zasadnutie RVR nedopadlo priaznivo ani pre banskobystrického prevádzkovateľa retransmisie Ján Homola Cabel-televizion Homayer. Rada mu uložila 50-tisícovú pokutu za neoznámenie zmeny údajov uvedených v žiadosti o registráciu retransmisie.


Sankcie vo forme upozornenia na porušenie zákona rozdala RVR vysielateľovi TV JOJ v súvislosti s odvysielaním upútavkového bloku počas programu Otec v sukni (4. mája 2007), za odvysielanie upútavkového bloku počas programu Mladosť v ťahu (14. marca 2007), ďalej vo veci porušenia objektivity spravodajstva za odvysielanie príspevku o používaní výstražných znamení vozidlami ústavných činiteľov v rámci programu Noviny (24. marca 2007) a za odvysielanie príspevku o možných úskaliach pre opozíciu v súvislosti s odchodom Bélu Bugára v Novinách (2. apríla 2007).


Voči spoločnosti MAC TV s. r. o., ktorá prevádzkuje vysielanie TV JOJ, dnes RVR začala aj tri správne konania. Objektivitou spravodajstva sa bude zaoberať v prípade jej odvysielania príspevku Dôveryhodnosť "Mečiarovho" CD v programe Noviny (zo dňa 10. septembra 2007), v súvislosti s odvysielaním príspevku Polícia zhabala servery v programe Noviny (z 27. júna 2007) a odvysielaním príspevku Polícia zhabala servery v programe Noviny (zo dňa 28. júna 2007). Prešetrí aj príspevok Nové desatoro podľa Vatikánu v programe Črepiny (z 25. júna 2007) vo veci možného porušenia všestrannosti informácií a plurality názorov a znevažovania na základe viery. RVR začala správne konanie aj voči Slovenskému rozhlasu, ktorý mohol porušiť zákon využitím parametrov frekvencie 88,6 MHz Rožňava a voči Slovenskej televízii vo veci možného porušenia zákona zo dňa 12. mája 2007, keď počas programu Ľudia na I. odvysielala upútavku.


Na základe žiadosti vysielateľov dnes rada odňala frekvenciu 92,6 MHz Zvolen Slovenskému rozhlasu a frekvenciu 89,0 MHz Zvolen vysielateľovi rádia Expres.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
03. december 2022 18:06