F1: Podľa Coultharda bude Red Bull s motormi Ferrari kandidátom na víťazstvá

08.07.2005, 14:08

Podľa škótskeho automobilového pretekára Davida Coultharda bude v budúcej sezóne F1 tím Red Bull s motormi Ferrari patriť medzi víťazné tímy.
"Nie je to nič nemožné," povedal 34-ročný Brit po predĺžení zmluvy so stajňou Red Bull Racing. "Už v tejto sezóne sme mali na to, aby sme získali pódiové umiestnenia."
Víťaz 13 pretekov v kolotoči F1 prišiel do tímu Red Bull, ktorý v novembri prevzal od Fordu stajňu Jaguar, vlani z McLarenu Mercedes. V desiatich tohtoročných podujatiach sa však Red Bull ani raz nedostal na stupne víťazov, hoci Coulthard dvakrát skončil štvrtý a v máji na VC Európy viedol celé pole pretekárov. V Nürburgringu napokon obral Škóta o tretie miesto trest, keď po rozhodnutí traťových komisárov musel absolvovať prejazd boxami.
"Premiérová sezóna bola pre nás najmä o učení sa," skonštatoval Christian Horner, šéf tímu, ktorému bude na budúci rok namiesto Fordu dodávať motory Ferrari. Red Bull očakáva prvú dodávku od talianskeho koncernu v novembri.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
08. máj 2024 20:41