Ottawa do finále konferencie, Detroit vyhral nad San Jose

06.05.2007, 10:45
Hokejisti Ottawa Senators vyhrali v sobotňajšom piatom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey najtesnejším možným rozdielom 3:2, celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy a postúpili do finále konferencie.

Slovenský obranca Andrej Meszároš (Ottawa) odohral dovedna necelých 20 minút a zaznamenal 1 strelu na Brodeurovu bránku.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí kanadsko-americkej hokejovej súťaže NHL v piatom dueli semifinále Západnej konferencie zvíťazil Detroit nad San Jose 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) a dostal sa v tejto sérii po prvý raz do vedenia, keď predtým čelil stavu 0:1 a neskôr 1:2. "Červené krídla" museli doháňať manko aj v tomto zápase. Po úvodnej tretine San Jose išlo do kabín s najtesnejším náskokom zásluhou Nemca Marcela Goca. Vo zvyšných dvoch častiach však puk už končil len za chrbátom Rusa Jevgenija Nabokova v bránke "žralokov". V treťom dejstve to dvakrát bolo v presilovke, keď Detroit už viedol 2:1 a nepripustil dramatickú koncovku. Individuálnymi bilanciami 1+2 sa blysli švédsky krídelník Henrik Zetterberg a ruský center Pavel Dacjuk.

Výsledky - sobota:

Východná konferencia - semifinále:
New Jersey - Ottawa 2:3 (1:0, 0:3, 1:0) - konečný stav série 1:4
Góly: 7. Gomez 3 (Eliáš, Martin), 60. Gomez (Madden, Parise) - 26. Vermette (Preissing), 33. Spezza (Alfredsson, Heatley), 38. Alfredsson (Spezza, Heatley). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:24. Brankári: Brodeut - Emery. Diváci: 19 040.

Západná konferencia - semifinále:
Detroit - San Jose 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) - stav série 3:2
Góly: 24. Zetterberg (Holmström, Lidström), 37. Dacjuk, 44. M. Samuelsson (Zetterberg, Dacjuk), 47. Holmström (Zetterberg, Dacjuk) - 5. Goc (Grier, K. McLaren). Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Hannan (San Jose) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:24. Brankári: Hašek - Nabokov. Diváci: 19 937.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
03. máj 2024 13:46