Hokejistky MHKž Martin ôsmykrát majsterkami Slovenska

05.03.2007, 07:55

Hokejistky MHKž Martin obhájili titul majsteriek Slovenska, keď rovnako ako vlani odsunuli na 2. priečku hokejistky Popradu. Martin získal celkovo ôsmy ženský slovenský titul. Dekorácia staronového majstra bola v metropole Turca po víťaznom zápase s Banskou Bystricou, ktorá si z Martina odviezla debakel 0:13. Popradu nepomohla k dotiahnutiu sa na lídra ani výhra 6:4 v derby so Spišskou Novou Vsou. Popradčanky napokon v tabuľke zaostali za Martinom, ktorý získal 45 bodov, o dva body. Martin v tejto sezóne vyhral 22 zápasov, raz remizoval a raz prehral práve s Popradom. Tretie miesto v tabuľke najvyššej slovenskej ženskej súťaže patrí hráčkam Spišskej Novej Vsi. Slovenskú ženskú reprezentáciu teraz čaká od pondelka záverečná príprava na turnaj II. kategórie majstrovstiev sveta, ktorý sa uskutoční v severokórejskom Pchjongjangu.