Milánsky Inter vyhral v generálke na Artmediu o dva góly nad Parmou

21.11.2005, 11:25

Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v nedeľňajšom zápase 12. kola talianskej Serie A na San Sire nad AC Parma gólmi Figa (68.) a Cambiassa (80.) 2:0. Lídrovi H-skupiny Ligy majstrov tak vyšla generálka na stredajší duel 5. kola prestížnej klubovej súťaže proti Artmedii Bratislava.
V úvodnom polčase sa "nerazzurri" nevedeli napriek prevahe gólovo presadiť. Po zmene strán otvorila v 68. minúte skóre po akcii Argentínčana Veróna portugalská hviezda Luis Figo a o 12 minút spečatil výsledok argentínsky stredopoliar Esteban Cambiasso, ktorý niekoľko sekúnd predtým striedal práve Figa.
Zverenci trénera Roberta Manciniho sú po nedeli na štvrtej priečke tabuľky, pričom na lídra Juventus Turín strácajú desať bodov. "Boli to dôležité tri body, lebo tri zápasy v rade sme nevyhrali. Druhý polčas bol z môjho pohľadu dobrý, zmenili sme taktiku, trochu poprehadzovali rozostavenie a očakávaný výsledok sa dostavil," povedal po stretnutí tréner Mancini.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
03. máj 2024 22:14