Hantuchová po trojsetovej dráme v Indian Wells do semifinále

15.03.2007, 08:20
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 2,1 mil. USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Víťazka tohto podujatia z roku 2002 a aktuálne štrnásta nasadená hráčka si vo štvrťfinále v dramatickom súboji poradila s turnajovou jedenástkou, Izraelčankou Šahar Peerovou v troch setoch za 173 minút 6:2, 5:7, 7:6 (5). Hantuchovej súperkou v boji o postup do finále bude Číňanka Na Li, s ktorou má bilanciu 1:1. Už teraz má najlepšia Slovenka garantovanú prémiu 73 950 USD a 210 bodov do rebríčka WTA Tour.
Osemnásta a šestnásta hráčka aktuálneho svetového renkingu predviedli v stredajšom druhom štvrťfinále v Indian Wells Tennis Garden málo vídanú drámu, ktorá trvala bezmála tri hodiny a vyvrcholila tajbrejkom tretieho setu. Slovenka prehrávala v treťom dejstve 1:3, neskôr viedla 5:3 a 30:15, ale ani tento nádejný stav dvoch loptičiek od víťazstva ešte nevyužila. Víťazka troch podujatí na okruhu WTA Peerová (všetky v roku 2006) otočila na 6:5 a napokon to bola slovenská hráčka, kto musel doťahovať set do tajbrejku. V ňom Hantuchová od stavu 3:5 už ani raz nezaváhala a po Dauhe si pripísala druhý postup do semifinále na podujatí s vyše miliónovou dotáciou v tomto kalendárnom roku.

Dvojhra - štvrťfinále:
Daniela Hantuchová (14-SR) - Šahar Peerová (11-Izr.) 6:2, 5:7, 7:6 (5) za 173 minút

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
02. máj 2024 08:45