Hokej: HKM Zvolen - ŠKP Poprad 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) v 6. kole extraligy

21.09.2005, 08:00

6. kole extraligy

HKM Zvolen - ŠKP Poprad 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 30. Majeský - 45. Bartečko, 55. Halaj. Rozhodcovia F. Mihálik - Horínek, Višňovský, vylúčení 4:3, navyše Bartečko (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, bez zmien, 1281 divákov.
Súboj aktuálne šiesteho mužstva s prvým, ktoré nepoznalo predtým pocit prehry, sa odvíjal v špecifickej atmosfére. Nad okliešteným tímom Zvolena, ktorému odišiel po vzájomnej dohode obranca Jasečko, no nikto za neho neprišiel, ako sa plánovalo, visel Damoklov meč. Prezident klubu Róbert Mráz ohlasoval viacnásobné padanie hláv, ak mužstvo spod Pustého hradu nevyhrá. V hľadisku napriek tomuto predzápasovému koreniu, ktoré sľubovalo neľútostný boj, však bolo pusto, a to do takej miery, do akej sa zatiaľ vicemajstrovi zo Zvolena v extralige darilo. Jediný gól po dvoch tretinách vykúzlil v 30. min Majeský bombou cez obrancu Javína a navodil optimistickejšiu náladu. Popradčania zlyhávali najmä v koncovke, boli rýchlejší, dôraznejší, nebezpečnejší, s viacerými gólovými šancami, no brankár Šimonovič bol dlho nepriestrelný. Najviac mužstvu pomohol v 15. min po Jasovského príležitosti, v 16. min perfektne vykryl pokus Škoviru, ktorému stačilo len výraznejšie podvihnúť puk. V 22. min pri klasickom prečíslení Škoviru a Bartečka mal šťastie, keď Bartečko puk netrafil, len pohladil. V super šanci sa ocitol aj Žemlička v 24. min a Šimonovičovi prišla na pomoc pri roznožke korčuľa. O minútu neskôr pred prázdnou bránkou opäť netrafil puk P.Segľa a aby bolo účtovaniu Popradčanov po dvoch tretinách koniec, treba spomenúť aj bekhend Pavlička v 30. min a Škovirovu možnosť v 40. min v presilovke, pri oboch šanciach sa vyznamenal Šimonovič. Domáci napriek hrozbe zo zmien v kádri nestratili hlavu, aj keď chýb v obrane sa nevyvarovali. V útoku hrýzli menej, slabšie strelecké pokusy Tureka v 5. min, Weissmanna v 10., Majeského v 12. i Cibuľu v 13. nemohli brankára Kožucha vystrašiť. V druhej tretine boli takmer stopercentne efektívny, keď okrem gólu Majeského jedine Klepáč v 35. min ukázal naozajstný ťah na bránku, aj keď ho trochu prehnal a dostal sa do ostrého uhla. V úvode záverečnej tretiny spálil v 42. min šancu v oslabení Weissmann a akoby zaklial šťastenu. V 45. min Bartečko po nahrávke M. Segľu premenil samostatný nájazd, o pár desiatok sekúnd Majeský mohol vrátiť požičané, no bránku netrafil, a tak sa schyľovalo k dramatickej koncovke. Vyriešil ju v 55. Halaj vo svojom 500. zápase kariéry, keď tvrdú strelu Kubenka Šimonovič len vyrazil a Halaj puk pohotovo do siete dorazil. Minútu pred koncom vykorčuľoval z bránky Šimonovič, no domácim 17-sekundová power-play zachrániť remízu nepomohla.