Španielsky pohár získal štvrtý raz Espanyol Barcelona

13.04.2006, 09:01

Víťazom 105. ročníka Španielskeho kráľovského pohára vo futbale (Copa del Rey) sa stal Espanyol Barcelona, ktorý vo finálovom zápase na štadióne Santiaga Bernabeu v Madride zvíťazil nad Realom Zaragoza 4:1. Menej slávny barcelonský klub získal cennú trofej štvrtý raz v histórii a zabezpečil si účasť v Pohári UEFA v sezóne 2006/2007. Pohárový triumf bol pre Espanyol prvým významným úspechom od roku 2000. "Veľmi som chcel vyhrať Kráľovský pohár, ktorý mal pre mňa vždy mimoriadny význam. O tejto chvíli som sníval 46 rokov," vyhlásil po zápase tréner barcelonského mužstva Miguel Angel Lotina.
Espanyol viedol už od 2. minúty gólom Tamuda, ktorý po centri Ivana De La Peňu hlavou prekonal brankára Zaragozy Cesara Sancheza. Zaujímavosťou je, že Tamudo skóroval vo finále pohára aj v roku 2000, keď Espanyol vyhral nad Atleticom Madrid. Favorizovaná Zaragoza, ktorá na ceste do tohtoročného finále Copa del Rey vyradila Atletico Madrid, FC Barcelona a Real Madrid, vyrovnala v 28. minúte gólom Ewerthona, no už o päť minút neskôr viedol zásluhou Luisa Garciu opäť barcelonský klub. Na 3:1 zvýšil Coro v 71. minúte a vzápätí prišiel šesťnásobný víťaz súťaže o brankára Cesara Sancheza, ktorého rozhodca vylúčil za to, že hodil plastovú fľašu smerom k fanúšikom Espanyolu. Osud duelu definitívne spečatil tri minúty pred koncom svojím druhým gólom Luis Garcia.

Výsledok:

Espanyol Barcelona - Real Zaragoza 4:1 (2:1)
Góly: 2. Tamudo, 33. a 87. Luis Garcia, 71. Coro - 28. Ewerthon, ČK: 74. Sanchez (Zaragoza)

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
03. máj 2024 12:15