Hokej: Vo švédskej elitserien štyri slovenské góly a dve asistencia

04.02.2005, 07:03

V šiestich zápasoch 43. kola švédskej hokejovej Elitserien sa presadili šiesti slovenskí hokejisti - štyria z nich gólom, dvaja asistenciou.
Róbert Döme zo Södertälje znížil síce na 1:2 a domácim sa proti Frölunde aj podarilo vyrovnať, no nakoniec hostia odišli s víťazstvom 5:2. Döme navyše už po ukončení duelu dostal dodatočný osobný trest za nešportové správanie. Jeho krajan z bránky domácich Rastislav Staňa zaznamenal 22 úspešných zákrokov, no inkasoval 4 góly. Pri víťazstve Färjestadu (4:3 po predĺžení) sa presadil aj obranca Zdeno Chára, ktorý zvýšil na 3:1. V prvom dueli bez Mariána Hossu inkasoval nováčik z Mory na ľade Luley prehru 1:6, čestný úspech hostí zaznamenal Ladislav Nagy, v drese domácich uspel jeho bývalý spoluhráč z Phoenixu Branko Radivojevič a bod za asistenciu získal aj obranca Jaroslav Obšut. Pri víťaznom zápase Brynäs nad Modom bodoval domáci Ronald Petrovický, ktorý prihral na tretí gól svojho nového tímu z hokejky Dackella.

Výsledky zápasov 43. kola švédskej Elitserien: Södertälje SK - Frölunda HC 2:5 (za domácich Döme 1+0, Staňa odchytal celý zápas), IF Malmö Redhawks - Linköpings HC 1:3, Timra IK - HV 71 5:2, Färjestads BK - Djurgaardens IF 4:3 po predĺžení (za domácich Chára 1+0), Lulea HF - Mora IK 6:1 (Radivojevič 1+0, Obšut 0+1 - Nagy 1+0), Brynäs IF - MODO Hockey 4:1 (za domácich Ronald Petrovický 0+1)