Futbalista Romario je 8 gólov od vysnívanej tisícky

01.03.2007, 11:33

Brazílčan Romario už musí iba osemkrát napnúť siete súperových brankárov, aby dosiahol vysnívanú métu 1000 gólov vo svojej futbalovej kariére. V stredu pribudli vyhlásenému kanonierovi v drese Vasco de Gama na pažbe ďalšie dva zárezy, keď zaťažil konto amatérskeho klubu Fast Club v domácej odvete 1. kola pohárovej súťaže Copa Brasil. Klub z Ria de Janeiro vyradil súpera z amazonského mesta Manaus po víťazstvách 2:0 a 6:1. Štyridsaťjedenročný veterán odohral celých 90 minút, tesne pred prestávkou premenil penaltu a druhý gól s poradovým číslom 992 pridal v 76. min po prečíslení obrany hostí. Majster sveta z roku 1994 podriaďuje ťaženiu na tisícku zvyšok svojej futbalovej kariéry, v priebehu posledného roka niekoľkokrát menil dres. Ešte v decembri nastúpil za austrálske mužstvo Adelaide United.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
28. apríl 2024 16:17