Zedník druhou hviezdou duelu na Floride

01.11.2007, 09:21

V stredajších štyroch dueloch kanadsko-americkej NHL sa na ľade predstavila šestica slovenských hokejistov a polovica z nich si pripísala po bode do kanadského bodovania. Richard Zedník strelil víťazný gól Floridy v zápase proti Caroline, pri ktorom asistoval aj ďalší Slovák Jozef Stümpel. Ladislav Nagy zase prihrával na jediný gól Los Angeles, ktoré podľahlo Columbusu 1:4.
Hráči New Jersey dosiahli prvé víťazstvo vo svojom novom modernom stánku Prudential Center a pretrhli neúspešnú šnúru štyroch prehier v rade. "Diabli" našli stratenú gólovú efektivitu až v tretej tretine a odniesla si to Tampa Bay, ktorá je na klziskách súperov zatiaľ bezzubá. Prvý hetrik v kariére strelil Jay Pandolfo, ktorý navyše na jeden gól prihral. Opačnú bilanciu (1+3) dosiahol jeho spoluhráč z útoku John Madden. Darilo sa aj brankárovi Brodeurovi, ktorý odchytal už 900. zápas v základnej časti.
Štyri góly v záverečnej tretine dokázali streliť aj hokejisti Floridy, ktorí vďaka nim otočili stretnutie s Carolinou. Ten víťazný dal v 58. min Richard Zedník v presilovke piatich proti trom. "Také výhody by sa mali využívať. Počkal som si na prihrávku a mal som rýchlosť. Vedel som, že pôjdem sám na brankára. Počkal som si na jeho pohyb a strieľal povedľa neho," komentoval svoj tretí presný zásah v tejto sezóne Zedník, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Asistenciu pri jeho góle si pripísal aj Jozef Stümpel, ktorý takisto prekonal brankára Warda, no rozhodcovia jeho gól v druhej tretine neuznali pre vysokú hokejku.
Divoký zápas videli diváci v Dallase. Domáci sa v ňom ujali vedenia, potom prehrávali o dva góly, aby v tretej tretine opäť otočili vývoj duelu vo svoj prospech, no nakoniec sa aj tak z tesného víťazstva tešili hráči Chicaga. "Pre "jastrabov" je to prvé víťazstvo v Dallase od roku 2001.
Druhýkrát v histórii narazili "králi" z Los Angeles presne na Halloween na Columbus a druhýkrát prehrali zhodným výsledkom 1:4. Oporou hostí bol opäť výborný brankár Leclaire, ktorého prekonal iba v presilovke Calder. Gólovú prihrávku mu poslal Ladislav Nagy, ktorý po krátkej absencii v drese Kings predvádza výborné výkony. V stredu ho napriek prehre jeho tímu vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. Menej sa už darilo ďalším dvom Slovákom v drese LA - obranca Ľubomír Višňovský, rovnako aj center Michal Handzuš skončili súboj s tromi mínusovými bodmi.

Výsledky:
New Jersey - Tampa Bay 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
Góly: 25. Madden (Zubrus, Pandolfo), 27. Pandolfo (Madden, Zubrus), 48. Asham (Eliáš), 51. Pandolfo (Madden, Martin), 54. Parise (Gionta, Zajac), 59. Pandolfo (Višnevskij, Madden) - 39. Lecavalier (St. Louis, B. Richards). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Brookbank, Clarkson - Tarnasky, O´Brien, Gratton (všetci na 5 min za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:22. Brankári: Brodeur - Holmqvist (54. Denis). Diváci: 13 218.

Florida - Carolina 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Góly: 48. O. Jokinen (Weiss, Horton), 55. Bouwmeester (O. Jokinen), 58. ZEDNÍK (O. Jokinen, STÜMPEL), 60. Horton (Peltonen) - 25. Ray Whitney (Cole, Cullen), 52. Cole (E. Staal, Stillman). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:30. Brankári: Vokoun - Ward. Diváci: 10 063.

Dallas - Chicago 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)
Góly: 5. Ribeiro (Boucher, Lehtinen), 41. Boucher (Morrow, Zubov), 46. Hagman (Zubov, Barnes), 51. Zubov (Ribeiro) - 8. Toews (T. Ruutu, Kane), 29. Wisniewski (Lang, Bolland), 31. Kane (T. Ruutu, Wisniewski), 53. Jas. Williams (Lang), 60. Jas. Williams (Wisniewski). Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 23:29. Brankári: Turco (31. Smith) - Chabibulin. Diváci: 14 756.

Los Angeles - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 30. Calder (NAGY, Stuart) - 17. Chimera (Malhotra), 24. Brule (Fiodorov, Russell). 28. Chimera (Nash), 60. Nash (Peca). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 34:36. Brankári: LaBarbera - Leclaire. Diváci: 11 491.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. apríl 2024 15:50