StoryEditor

Zápasníci v Poluse nestrieľali a nie sú spojení s mafiou

05.02.2008, 12:30
Autor:
SITASITA

Slovenský zápasnícky zväz (SZZ) a ZK Dunajplavba Bratislava na utorňajšej tlačovej konferencii informovali, že sa rozhodli podať žalobu za nepravdivé a zavádzajúce informácie v súvislosti s piatkovou streľbou v reštaurácii Long Benn v bratislavskom nákupnom centre Polus City Center. "Televízia Markíza ako aj Nový čas uviedli, že v Poluse strieľali zápasníci, spojili s týmto incidentom reprezentačného trénera voľnoštýliarov Radiona Kertantiho a jeho zverenca Davida Musuľbesa. My sa od týchto vecí absolútne dištancujeme, žiadny zápasník s tým nemal nič spoločné. Naši právnici momentálne analyzujú všetky výstupy z médií, oni rozhodnú, na koho bude podaná žaloba a kto, či SZZ alebo Dunajplavba, ju podá. Budeme požadovať ospravedlnenie a možno aj finančnú satisfakciu, ktorá by pochopiteľne smerovala na rozvoj tohto športu," povedal na TB predseda Dunajplavby Peter Marček a ďalej pokračoval: "Tieto nepravdivé informácie značne poškodili naše meno. Minulý víkend mali majstrovstvá Slovenska v Bratislave veľmi pozitívny ohlas, toto však vrhá na nás zlé svetlo. Nechceme, aby bolo slovenské zápasenie spájané s mafiou a rusky hovoriacimi ľuďmi, ktorí si vzájomne vybavujú účty. Už v priebehu piatka mi volali viacerí sponzori a zdesene sa pýtali, či sú všetky tie informácie pravdivé. Čo si majú myslieť rodičia, ktorí sa rozhodli dať svoje deti na zápasenie? Snažíme sa o dosiahnutie úspechov, pretože bez nich nezískame do tohto športu peniaze. Preto sme sa rozhodli priviesť na Slovensko ruských zápasníkov, ktorí by nám pomohli. Pred dvoma rokmi sa nám podarilo získať Inala Dzagurova, minulý rok sme vybavili slovenské občianstvo pre Davida Musuľbesa, ktorý je olympijským víťazom, dvojnásobným majstrom sveta a päťnásobným európskym šampiónom. Na Slovensku nebol ešte ani jeden mesiac a už ho spájajú s takýmto incidentom. Je to človek s dvoma vysokými školami, ktorý chcel prísť na Slovensko aj s rodinou, no z tohto rozhodne nebol nadšený."
Tridsaťpäťročný Musuľbes bol v piatok spolu s Inalom Dzagurovom už vo Vladikavkaze, kde sa pripravuje na aprílové majstrovstvá Európy vo fínskom Tampere. "Osobne som ho po skončení majstrovstiev Slovenska zaviezol na letisko vo Schwechate," uviedol Peter Marček.
Reprezentačný kouč Radion Kertanti sa podľa vlastných slov nachádzal v čase incidentu v Karlovej Vsi. "Musuľbes s Dzagurovom sa pripravujú vo Vladikavkaze spolu s najlepšími zápasníkmi sveta. Už teraz v pondelok som mal ísť za nimi aj ja, ale z dôvodu tejto tlačovej konferencie sa môj odlet presunul na stredu. Všetci traja sa potom vrátime na Slovensko a v nedeľu 10. februára odchádzame spolu s Dušanom Babrnákom na sústredenie do ukrajinského Kyjeva. Potom sa presunieme do bieloruského Minsku, kde sa k nám pridá už aj po operácii zotavujúci sa Peter Pecha a všetci sa už potom sústredíme na ME," objasnil pre agentúru SITA najbližší program slovenských reprezentantov Radion Kertanti, ktorý sa najviac zaslúžil o príchody Inala Dzagurova a Davida Musuľbesa na Slovensko. Nástupca Petra Hirjaka v trénerskej funkcii netuší, kto si mohol vymyslieť informáciu o tom, že on spolu s Musuľbesom po sebe v Poluse strieľali.
Znepokojený bol pochopiteľne aj viceprezident SZZ Miroslav Vojkovič: "Našou snahou je propagovať tento šport, preto vyvíjame iniciatívu dostať sa do médií, ktoré v súčasnosti predávajú. Toto však bola dokonalá antireklama, znegovalo to všetko, o čo sme sa v priebehu posledných dvoch rokov snažili. Je pochopiteľné, že žiadny podnikateľ nechce byť spájaný s mafiou, takže potom prichádzame o sponzorov. Môžem zodpovedne prehlásiť, že v tom čase nebol v spomenutej reštaurácii nikto zo zápasníkov a ani žiadny predstaviteľ zväzu."

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
23. marec 2023 15:10