StoryEditor

Zuzulová bojovala so súperkami aj s prechladnutím

27.01.2008, 14:53
Autor:
SITASITA

Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová odchádzala do nemeckého Ofterschwangu s cieľom zaútočiť na víťazstvo v pretekoch Svetového pohára, ktoré jej v zbierke cenných pódiových umiestnení zatiaľ chýba. Napokon skončila tesne za stupňami víťazov, čo bolo pri jej aktuálnej zdravotnej indispozícii (prechladnutí) viac, než možno čakala. "Som silno prechladnutá, bolí ma strašne hlava, takže nebolo to bohviečo. Nevzdala som sa však bez boja, hoci som na pódium nedosiahla," tvrdila krátko po pretekoch slalomárka, ktorá má v tomto kalendárnom roku na konte už dve 2. miesta z pretekov SP v Špindlerovom Mlyne a Maribore.

V rozpore s tým, ako sa cítila, predviedla Veronika opäť dve dynamické jazdy so správnym nasadzovaním do oblúkov a minimom chýb. A to sa v Ofterschwangu jazdilo v jarných podmienkach pri teplote 8°C, čiže trať sa s pribúdajúcimi pretekárkami menila doslova pred očami. Zuzulová v 1. kole vyťažila aj z nízkeho čísla 5 na štarte, ktoré jej prináleží ako členke najužšej špičky na základe dosiahnutých FIS-bodov. V druhom kole však vzhľadom na priebežné 2. miesto vyštartovala na už pomerne rozbitú trať ako predposledná a napokon dosiahla deviaty najrýchlejší čas. V súčte oboch jázd jej to vynieslo 4. miesto, len tri stotinky za bronzovou Rakúšankou Nicole Hospovou. "Nebol to najtvrdší kopec, ale bolo naozaj veľmi teplo. Čo sa týka kvality trate, boli to asi druhé najhoršie preteky po Maribore," uviedla Zuzulová.

Dvadsaťtriročná Bratislavčanka sa v siedmom slalome sezóny po šiesty raz umiestnila v najlepšej šestke a v priebežnom hodnotení SP v slalome si poistila priebežnú 3. pozíciu. V hodnotení najtočivejšej disciplíny sú pred ňou už len "svetové" Rakúšanky Hospová a Schildová. "Bolo to dnes veľmi tesné, iba Marlies Schildová nám v prvom kole ušla výraznejším spôsobom. Dnes to na najlepšiu trojku nestačilo, ale do konca sezóny sú ešte nejaké slalomy, tak sa to pokúsim vylepšiť," dodala slovenská zjazdárka, ktorá by sa najbližšie v utorok mala predstaviť na pretekoch FIS v Záhrebe. Práve chorvátska metropola s kopcom Sljeme bude totiž dejiskom najbližšieho slalomu žien v rámci Svetového pohára. V piatok 15. februára tam bude na programe atraktívny večerný slalom so štartom 1. kola o 15.00 h a 2. kolom o 18.00 h. A práve v Záhrebe by sa vraj Zuzulová mohla tešiť z vytúženého prvého víťazstva v pretekoch SP v kariére. Aspoň taká je prognóza bývalej slalomovej kráľovnej Janice Kosteličovej, ktorá sa po vleklých zdravotných problémoch v tejto sezóny s kolotočom Svetového pohára rozlúčila.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
02. február 2023 22:05