Reuters
StoryEditor

Problémy Samsungu nekončia. Po fiasku s batériami ho zrádzajú práčky

29.09.2016, 10:37
Autor:
TASRTASR
Americké úrady sa zamerali na práčky juhokórejského výrobcu, ktoré v niektorých prípadoch nedokážu kompenzovať zvýšené vibrácie.

Po debakli s vybuchujúcimi batériami smartfónu Galaxy Note 7 sa Samsung musí pripraviť na ďalšie problémy. Americké úrady sa totiž zamerali aj na jeho práčky, ktoré sa počas prania rozpadli. Podľa informácií agentúry DPA ide o práčky vyrobené od marca 2011 do apríla 2016.

Samsung vysvetlil, že v "niektorých zriedkavých prípadoch", napríklad, pri praní posteľnej bielizne alebo väčších kusov, práčky nedokážu kompenzovať zvýšené vibrácie. Podľa jeho informácie ide o niektoré modely plnené zhora. Spotrebitelia môžu po zadaní sériového čísla na špeciálnej internetovej stránke zistiť, či sa problémy týkajú aj ich práčky.

Spotrebiteľská organizácia CPSC (Consumer Product Safety Commission) od začiatku tohto roka eviduje 21 prípadov.

Tri ženy v auguste podali žalobu v štáte New Jersey a chcú dosiahnuť, aby sa k nim pridali aj ďalší poškodení. Súčasťou dokumentácie sú zničené práčky, ktoré poškodili aj blízke steny.

01 - Modified: 2025-04-24 22:12:56 - Feat.: - Title: Súd v USA zablokoval časť Trumpovho výnosu o nových pravidlách organizovania federálnych volieb 02 - Modified: 2025-04-24 21:44:49 - Feat.: - Title: Spojené štáty a ich európski spojenci vnímajú Rusko ako dlhodobú hrozbu, povedal Rutte po rokovaní s Trumpom 03 - Modified: 2025-04-24 20:30:16 - Feat.: - Title: Americké akcie dnes pokračovali v raste, dolár naopak oslabil 04 - Modified: 2025-04-24 19:13:07 - Feat.: - Title: Dohodu s USA o nerastných surovinách tento týždeň nepodpíšeme, povedal ukrajinský minister financií 05 - Modified: 2025-04-24 19:05:11 - Feat.: - Title: Súd v Rusku predĺžil trest Američanovi, ktorý napadol policajta. Vo väzení zostane dlhšie
menuLevel = 1, menuRoute = naslovnica, menuAlias = naslovnica, menuRouteLevel0 = naslovnica, homepage = true
25. apríl 2025 06:53