23.02.2016, 18:35 Aktualizované dňa 23.02.2016 o 18:53

Výrobca sladkostí Mars či Snickers rieši škandál. Sťahujú výrobky v 55 krajinách

Americký veľkovýrobca cukroviniek Mars varuje svojich zákazníkov pred konzumáciou sladkostí značiek Mars, Snickers, Milky Way a Celebrations.

Výrobca sladkostí Mars či Snickers rieši škandál. Sťahujú výrobky v 55 krajinách

Americký veľkovýrobca sladkostí Mars dnes oznámil, že v 55 krajinách, najmä v Európe, sťahuje z obchodov produkty značiek Mars, Snickers, Milky Way a Celebration. Informovali o tom agentúry Reuters, AP a DPA.

Podľa pôvodných informácií sa akcia dotkla iba Nemecka, Francúzska a Holandska, nové správy však hovoria o viacerých krajinách. Hovorca holandskej dcéry Marsu Roel Govers pre agentúru AP však odmietol špecifikovať, o ktoré krajiny ide. Podľa neho ďalšie podrobnosti zverejnia neskôr.

Mars potvrdil, že istá nemecká spotrebiteľka našla v čokoládovej tyčinke asi pol centimetra veľký kus plastu. Mars sa vzápätí rozhodol, že sladkosti stiahne z regálov. "Mali sme obavy z možného rizika zadusenia," povedal hovorca spoločnosti.

Akcia sa týka produktov s dátumom spotreby do 19. júna 2016 až 8. januára 2017. Podľa hovorcu výrobcu sladkosti boli vyrobené od začiatku januára do začiatku februára.

Ostatné produkty, ako M&M, Balisto alebo Twix sú bez rizika. Mars úmyselne zvolil veľké časové rozpätie výroby, aby zabezpečil stiahnutie všetkých potenciálne rizikových produktov.

Spoločnosť Mars je v súkromných rukách a hlavné sídlo má v McLeane vo Virgínii. Mars vlastní, napríklad, najväčšieho svetového výrobcu žuvačiek Wm. Wrigley Jr. Company. Rodina Marsovcov je veľmi tajnostkárstva a podľa analytickej spoločnosti Hoover's patrí medzi najbohatšie rodiny v USA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.