30.06.2016, 11:15

Apollo Business Center v Bratislave zbúrajú, slovenskí developeri tam postavia novú budovu

Slovenský developer bude na novom projekte spolupracovať s renomovanou britskou architektonickou kanceláriou.

Apollo Business Center v Bratislave zbúrajú, slovenskí developeri tam postavia novú budovu
Zdroj: HNtelevízia

Jedno z najväčších a najznámejších biznis centier v Bratislave sa stane minulosťou. A to doslova. Na mieste stavby Apollo Business Center I vyrastie nová kancelárska budova. Túto informáciu potvrdila HB Reavis, ktorá bude jej developerom.

Súčasnú budovu tak budú musieť zbúrať. "Apollo Business Centrum I potrebuje komplexnú zmenu, vzhľadom na statickú chybu projektu, budova je navyše technologicky opotrebovaná, nový projekt je lepším riešením ako sanácia existujúceho," vysvetľuje generálny riaditeľ HB Reavis Group Pavel Trenka.

Prevádzka biznis centra na Prievozskej ulici v Bratislave bola od 17. októbra 2015 dočasne prerušená. Budova mala totiž problém so statikou. Po realizácii potrebných stavebno-technických opatrení plánovali obnoviť prevádzku centra začiatkom roka 2016. Budova je však stále prázdna.

Biznis centrum sme navštívili s kamerou HNtelevízie v októbri, tesne pred jeho uzavretím:

HB Reavis plánuje postaviť v tejto lokalite novú budovu veľkosťou podobnú súčasnej nehnuteľnosti. Jej súčasťou budú kancelárie, maloobchodné aj voľnočasové prevádzky.

"Naším cieľom je vytvoriť novú vstupnú bránu do Prievozskej ulice, ktorá bezchybne naplní najvyššie štandardy a prinesie silnú pridanú hodnotu nájomníkom a celej komunite," dodáva Trenka.

Slovenský developer bude na novom projekte spolupracovať s britskou architektonickou kanceláriou Make Architects. Ide o uznávanú štúdio, ktoré má svoje pobočky v Londýne, Hong Kongu a Sydney.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.