10.07.2016, 10:38

RegioJet uľahčí Slovákom cestovanie do českej metropoly, Jančura spustí expres z Bratislavy do Prahy

Reagujeme na zvýšený dopyt po cestovaní medzi Bratislavou a Českom, tvrdí šéf RegioJetu Jančura.

RegioJet uľahčí Slovákom cestovanie do českej metropoly, Jančura spustí expres z Bratislavy do Prahy
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Súkromný dopravca RegioJet chce od decembra tohto roku zaviesť novú vlakovú linku na trase Bratislava - Brno - Pardubice - Praha. Podľa majiteľa spoločnosti Radima Jančuru totiž záujem o cestovanie medzi Bratislavou, Prahou a ďalšími destináciami v Českej republike rastie.

"Spustením expresných vlakov budeme reagovať na stále sa zvyšujúci dopyt po cestovaní medzi Bratislavou a Českou republikou," uviedol Jančura. Za prvý polrok stúpol dopravcovi počet cestujúcich v expresných vlakoch o viac ako 25 %. "Otváraním nových liniek chceme tempo rastu udržať aj v budúcnosti," avizoval Jančura.

Expresy medzi Bratislavou a Prahou budú premávať bez akýchkoľvek dotácií od štátu. Vlaky majú podľa plánov vychádzať z Bratislavy v ranných hodinách a naspäť sa vrátia večer.

V Českej republike pritom spoločnosť plánuje zaviesť aj novú linku zo Starého Města u Uherského Hradiště cez Hodonín, Břeclav a Brno do Prahy.

Pozrite sa, ako vyzerajú vagóny RegioJetu:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.