Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. FOTO: TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Chcú upokojiť spoločnosť. Smer aj Hlas utlmujú svoje aktivity v kampani do eurovolieb

16.05.2024, 14:59
Autor:
TASRTASR

Jedným z dôvodov utlmenia kampane je aj to, že líder kandidátky Hlasu-SD v eurovoľbách, poslanec Národnej rady Branislav Becík, bol obeťou vyhrážok.

Strany Smer i Hlas v najbližšom období utlmia svoje aktivity v rámci kampane k voľbám do Európskeho parlamentu. V súvislosti s atentátom na predsedu vlády Roberta Fica a deklarovanou snahou o upokojenie spoločnosti to uviedli zástupcovia oboch strán, podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

"Určite príde k prehodnoteniu intenzity kampane, ale nemyslím si, že by sme zmenili politiku, ktorú sme presadzovali a ktorá je založená na priamej diskusii s občanmi," informoval na tlačovej konferencii Kaliňák.

image

Lídrovi kandidátky Hlasu do eurovolieb Becíkovi sa vyhrážajú zastrelením, podal trestné oznámenie

Šutaj Eštok rovnako potvrdil utlmenie kampaňových aktivít v Hlase. "Je to aj výzva za Hlas-SD, aby sme na určité obdobie s tou kampaňou prestali, aby sme sa prestali konfrontovať," povedal. Priznal, že jedným z dôvodov utlmenia kampane je aj to, že líder kandidátky Hlasu v eurovoľbách, poslanec Národnej rady Branislav Becík, bol obeťou vyhrážok.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Kandiduje 23 strán a jedna koalícia. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie.

menuLevel = 1, menuRoute = naslovnica, menuAlias = naslovnica, menuRouteLevel0 = naslovnica, homepage = true
16. január 2026 01:58