StoryEditor

Ondruš chce urobiť všetko preto, aby v Európskom parlamente reprezentoval slovenské záujmy

10.06.2024, 16:31
Autor:
TASRTASR

Hlas získal v eurovoľbách 7,18 percenta hlasov, v europarlamente bude stranu zastupovať jeden europoslanec. Hlas skončil vo voľbách na štvrtom mieste za PS, Smerom a Republikou.

Zvolený poslanec do Európskeho parlamentu za Hlas-SD Branislav Ondruš sľubuje, že v Európe bude hlasom ľudí zo Slovenska.

Urobí všetko preto, aby vždy reprezentoval národno-štátne záujmy Slovenska. Skonštatoval to na pondelkovej tlačovej konferencii k výsledkom sobotných volieb do europarlamentu.

"Strana Hlas-SD bude v Európskom parlamente pracovať predovšetkým na tom, aby sa európske inštitúcie vrátili naspäť Slovákom, aby európske inštitúcie zohľadňovali reálne potreby, záujmy a podmienky ľudí žijúcich na Slovensku," povedal Ondruš a poďakoval sa voličom Hlasu-SD.

Ubezpečil, že ho ako europoslanca bude na Slovensku vidieť a počuť. Ako zástupca Hlasu-SD chce byť súčasťou frakcie socialisti a demokrati.

image

Mnohí voliči nepochopili, tvrdí o volebnom výsledku SNS Danko. Koalícia bude riešiť predsedu parlamentu v lete

Výsledok volieb mohol byť podľa predsedu Hlasu-SD Matúša Šutaja Eštoka pre stranu lepší. Myslí si, že voľby ovplyvnila situácia v súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Obavy ľudí o ďalší vývoj Slovenska podľa neho prekryli aj mnohé európske témy. Myslí si, že časť voličov jeho strany možno zo solidarity s Ficom odovzdala hlas Smeru-SD.

Hlas rešpektuje výsledky volieb, blahoželá víťazovi volieb Progresívnemu Slovensku (PS), ako aj všetkým zvoleným poslancom za Slovensko. Šutaj Eštok je rád, že sa do EP nedostali strany Demokrati, SaS či koalícia Za ľudí, Slovensko.

Predstavitelia týchto strán podľa neho prispeli výraznou mierou k polarizácii v spoločnosti. Šutaj Eštok očakáva od PS, že jeho europoslanci nebudú na pôde EP poškodzovať meno SR "vymyslenými príbehmi". Ocenil vyššiu účasť a verí, že budúce eurovoľby skončia s ešte vyššou účasťou Slovákov.

Hlas-SD získal v eurovoľbách 7,18 percenta hlasov, v EP bude stranu zastupovať jeden europoslanec. Hlas-SD skončil vo voľbách na štvrtom mieste za PS, Smerom-SD a Republikou.

01 - Modified: 2024-06-10 15:18:02 - Feat.: 1 - Title: Môže byť Danko šéfom parlamentu po prepade v eurovoľbách? Rozhodne koaličná rada, ukáže sa najmä sila Hlasu
01 - Modified: 2024-06-18 12:20:25 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: Aj Francúzi spoznali, aká je cena odklonu k populizmu 02 - Modified: 2024-06-17 17:34:17 - Feat.: - Title: Kedy bude národná nemocnica, vyhrážky na školách a Braňo Ondruš o Dankových ambíciách (Brífing HN) 03 - Modified: 2024-06-16 17:35:34 - Feat.: - Title: Branislav Ondruš pre HN: Viac ako ambície Andreja Danka nás zaujíma, či SNS podporí zvýšenie minimálnej mzdy 04 - Modified: 2024-06-16 15:27:52 - Feat.: - Title: Prezident Pellegrini ukázal, v čom sa cíti ako doma. Dvaja lídri určite neoslavovali 05 - Modified: 2024-06-15 22:00:00 - Feat.: - Title: Výroky politikov: Kaliňák s Naďom sa do seba naplno pustili, exminister mu mával "stratenými" dokumentmi
menuLevel = 1, menuRoute = naslovnica, menuAlias = naslovnica, menuRouteLevel0 = naslovnica, homepage = true
25. jún 2024 12:17