28.05.2019, 00:00

Na júnovej odmene možno ušetriť

Keď v máji prilepšíte svojim pracovníkom na mzdových príplatkoch, usporíte vďaka tomu, že týchto súm sa týka daňové a odvodové zvýhodnenie.

Na júnovej odmene možno ušetriť
Zdroj: Dreamstime


Čo treba splniť
– výška odmeny v oprimálnom variante je 500 eur
– termín zúčtovania má byť máj a termín vyplatenia jún
– dĺžka trvania zamestnaneckého pomeru musí byť minimálne 24 mesiacov

Vyplácate zamestnancom odmeny? Aj vás sa môže týkať legislatívna novinka. Tá od tohto roka zaviedla výhodnejšie pravidlá na príplatky, ktoré sa ľudovo zvykli nazývať trináste platy napriek tomu, že o koncoročné platy vôbec nejde. V skutočnosti je to „odmena pri príležitosti letných dovoleniek“, aspoň takto ju pomenúva Zákonník práce.


O čo vlastne ide a ako sa premieta do praxe? Podľa daňovej poradkyne Marcely Boškovej zo spoločnosti A&T solutions, ak zamestnávateľ vyplatí v máji odmeny s presným dodržaním klauzuly Zákonníka práce, môže si pozoruhodne prilepšiť. „Stačia malé úpravy v odmeňovaní a zamestnávateľ nielen že ušetrí na svojich nákladoch, ale zároveň zvýši čistú mzdu svojich zamestnancov,“ argumentuje Bošková.


Má to však háčik. „Aby mohli byť odmeny daňovo a odvodovo zvýhodnené, musia byť splnené tri základné podmienky. Tie sa týkajú výšky odmeny, ďalej termínov jej zúčtovania a vyplatenia a napokon – dĺžky trvania zamestnaneckého pomeru,“ hovorí poradkyňa.

Odmena, termín a trvanie pomeru
Čo treba ďalej dodržať? Odmena, ktorú vyplatí firma či organizácia svojmu zamestnancovi, by mala byť minimálne v sume 500 eur. Ako upozorňuje Bošková, keby bola nižšia, žiadne zvýhodnenie sa na ňu vzťahovať nebude. „A zase, ak by bola, naopak, vo vyššej hodnote, zvýhodnenie sa bude môcť vzťahovať stále len na spomínaných 500 eur,“ dôvodí.


Veľmi dôležité sú aj termíny, v akých sa odmeny zúčtujú a potom vyplatia, pretože platba musí byť zúčtovaná v májovej mzde. Súčasne platí, že odmena sa musí aj reálne vyplatiť, ale až v júni. Väčšina zamestnávateľov má zavedený štandardný výplatný termí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.