16.01.2020, 17:21

Viete, kam vyhadzovať konzervy, obaly z krémov či zubných pást? A treba umývať téglik po jogurte? Poradíme

Kam vyhodiť plechovku od piva a kam konzervu od sardiniek, nad tým rozmýšľa nejeden z nás. Pozreli sme sa na to bližšie.

Viete, kam vyhadzovať konzervy, obaly z krémov či zubných pást? A treba umývať téglik po jogurte? Poradíme
Zdroj: archív TASR

Ako „zberať“ obaly, na ktoré nie sú vydelené špeciálne kontajnery, sme sa porozprávali s Katarínou Kretter zo spoločnosti Envipak združenej v Organizácii zodpovednosti výrobcov.

Kam má spotrebiteľ vyhodiť plechovky, konzervy, zmiešané tetrapacky či kombinované obaly s viacerými zložkami?

Každá obec u nás musí mať zavedený triedený zber výrobkov, na ktoré sa vzťahuje rozšírená zodpovednosť výrobkov. V prípade obalov je to zber nasledovných zložiek: papier, sklo, plasty, nápojové kartóny a kovové obaly. V niektorých obciach je zber riešený do piatich rôznych kontajnerov alebo vriec, takže každý zo spomínaných materiálov má vlastnú nádobu/vrece. Zákon umožňuje aj spoločný zber niektorých materiálov – a to plastov, nápojových kartó

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.