TASR/Michal Svítok
StoryEditor

Plavčanove eurofondy preveria kriminalisti

28.07.2017, 14:34
Autor:
TASRTASR

Na rozdeľovanie eurofondov ministerstvom školstva sa pozrie Národná kriminálna agentúra. Informuje o tom denník Plus jeden deň sa svojej webovej stránke. Pokyn preveriť škandál u ministra Petra Plavčana, ktorý je nominantom strany Slovenskej národnej strany, dal podľa ich informácií špeciálny prokurátor.

"Polícia vo veci vykonáva preverovanie v zmysle zásady oficiality, teda na základe zverejnených informácií, ako aj z dôvodu pokynu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky. Viac informácií v tejto súvislosti poskytovať nebudeme,” potvrdil denníku hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Minister školstva čelí kritike kvôli tomu, ako jeho rezort rozdelil milióny eur na vedu a výskum. Podľa medializovaných informácií peniaze priklepli aj firmám, ktoré sa dosiaľ výskumnej činnosti nevenovali.

Mnohé z nich zmenili predmet podnikania v obchodnom registri krátko pred tým, ako zaslali žiadosť o peniaze z európskych fondov.

01 - Modified: 2025-12-03 12:45:39 - Feat.: - Title: Migaľ: Slovensko vyčerpalo 1,5 miliardy eur z eurofondov a splnilo pravidlo N+3 02 - Modified: 2025-11-27 09:17:53 - Feat.: - Title: Kriminalisti zasahujú v Košiciach, vyšetrujú škodu z eurofondov za takmer desať miliónov eur 03 - Modified: 2025-11-19 13:24:10 - Feat.: - Title: Migaľ: Schválenou revíziou sa podarilo zachrániť 750 miliónov eur z eurofondov 04 - Modified: 2025-11-19 11:37:08 - Feat.: - Title: Čerpanie eurofondov z Programu Slovensko dosiahlo 11,5 percenta, budúci rok hrozí prepadnutie 05 - Modified: 2025-11-06 15:30:17 - Feat.: - Title: Fico: Vďaka revízii vyčerpáme všetky eurofondy, nič neprepadne
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 13:21