StoryEditor

Luxemburčania na Orave investujú 150 miliónov

12.02.2006, 23:00
Drevárska firma Amico Drevo v Oravskom Podzámku v tomto roku investuje 150 miliónov korún do novej haly a lisov, ktoré použijú na rozšírenie výroby veľkoplošných panelov, tzv. šalovacích dielcov pre stavebné firmy. Závod žilinskej Drevoindustrie v roku 2001 kúpili finančné spoločnosti Skipper Investment a Go Investment v Luxemburgu a doteraz do jeho modernizácie investovali zhruba 400 miliónov korún.

Drevárska firma Amico Drevo v Oravskom Podzámku v tomto roku investuje 150 miliónov do novej haly a lisov, ktoré použijú na rozšírenie výroby veľkoplošných panelov, takzvaných šalovacích dielcov pre stavebné firmy.
Závod žilinskej Drevoindustrie pred piatimi rokmi kúpili luxemburské finančné spoločnosti Skipper Investment a Go Investment a doteraz do jeho modernizácie investovali približne 400 miliónov korún.
"Po dokončení modernizácie sa zameriame na marketing. Zhruba 90 percent produkcie vyvážame, zvyšok predávame na Slovensku. Postupne chceme zvýšiť predaj aj na domácom trhu," informovala Karina Volková, konateľka Amico Drevo.
Rozhodujúcim produktom závodu sú drevené lepené nosníky používané v stavebníctve. Ich produkcia je v západnej Európe zisková a má zabezpečený odbyt.
Luxemburské spoločnosti Skipper Investment a Go Investment na Slovensku vlastnia aj závod v Lozorne na Záhorí, ktorý vyrába drevený materiál pre nábytkárov. V Hurbanove dajú v máji do prevádzky závod na produkciu preglejky. Drevárske závody budú dovedna zamestnávať vyše tristo ľudí.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2022 13:12