Či už sa vaša túžba po sladkom prejavuje častým pitím sladkých limonád, denným pochutnáváním si na čokoláde alebo si nedokážete predstaviť deň bez pečiva, nadmerná konzumácia potravín s vysokým obsahom cukru významne prispieva k rýchlejšiemu starnutiu. Expertka na výživu Alexandra Millerová z diétneho programu Mediafast zhŕňa: "Cukor podporuje nezdravý mikrobiom a je tiež prozápalový. Všetky tieto vlastnosti môžu urýchliť proces starnutia. " Našťastie tento fenomén môžete sami zvrátiť. Vedci z lekárskeho centra Mount Sinai zistili, že keď ľudia vyškrtnú z jedálnička sladké, spracované a vyprážané potraviny, zápalové procesy v tele sa znížia. Ak nestojíte o predčasné známky starnutia, mali by ste sa mať na pozore aj pred lákavými smaženými pokrmami, ako sú hranolky, vyprážaný syr či viedenské rezne. "Keď smažíme jedlo, vystavujeme olej a mastnotu extrémne vysokým teplotám. Tým sa vytvárajú voľné radikály, primárny vinník starnutia, "upozornila odborníčka na výživu Lisa Hayimová z New Yorku s tým, že tieto potraviny škodia nielen nášmu štíhlemu pásu, ale aj našim orgánom.Pixabay
StoryEditor

Trpká správa pre blížiace sa Vianoce. V obchodoch budú chýbať niektoré sladkosti

29.11.2021, 16:45
Výrobcovia cukroviniek sa musia pasovať nielen s vyšším cenami surovín, ale aj s omeškaním ich dodávok.

Adventné obdobie je pre výrobcov či predajcov sladkostí jedným z najdôležitejších. Týka sa to najmä blížiaceho sa Mikuláša a Vianoc. Produkcia sladkých dobrôt sa však nevyhla problémom s dopravou, čo sa podpísalo pod problémy pri výrobe.

„Výrobný proces je v týchto časoch náročný z dôvodu dlhších dodacích lehôt surovín, a preto si vyžaduje plánovanie v dlhšom časovom horizonte,“ vyjadrila sa pre HN Hana Mašková, špecialistka na PR komunikáciu v spoločnosti Ferrero Česká.

Spoločnosti meškajú dodávky najmä...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 07:15