Miroslav RemetaHN/Pavol Funtál
StoryEditor

Vyšetrovala ich finančná polícia. Teraz Remetova Dúha podáva trestné oznámenie kvôli vydieraniu

22.02.2018, 16:40
Autor:
slmslmlmlm
Majiteľ spoločnosti Remeta informoval, že vypísal odmenu 10-tisíc eur.

Stavebná Spoločnosť Dúha, ktorej majiteľom je podnikateľ Miroslav Remeta podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Predstavitelia firmy tvrdia, že ide o vydieranie. Informovala v stanovisku mediálna zástupkyňa spoločnosti DÚHA Simona Dodrvová.

Spoločnosť DÚHA, a.s. je vystavená v poslednom období nekalým až vydieračským praktikám zo strany špekulatívnych a neserióznych obchodných partnerov. Ako príklad uvádzame bezdôvodný návrh začatia konkurzného konania z marca minulého roka (2017), ktorý bol Okresným súdom a aj Krajským súdom v Bratislave zamietnutý v plnom rozsahu," píše sa v stanovisku.

​Spoločnosť podala trestné oznámenie za zločin zosnovania organizovanej skupiny v súbehu so zločinmi vydierania, ohovárania, šírenia poplašnej správy a za trestné činy hrubého nátlaku a podvodu.

Vypísali odmenu 10-tisíc

Majiteľ spoločnosti Miroslav Remeta informoval, že vypísal odmenu 10-tisíc eur.

"Preto sme sa rozhodli vypísať 10-tisícovú odmenu za informácie, ktoré povedú k potvrdeniu trestného konania, k identifikácii páchateľov a následne k usvedčeniu a obvineniu takýchto páchateľov orgánmi činnými v trestnom konaní,“ hovorí Remeta.

Dúha tvrdí, že disponuje dôkazmi o takýchto praktikách a poskytla ich polícii. „Pokusy zdiskreditovať našu spoločnosť z dôvodov neoprávnených nárokov pokračujú rôznou nátlakovou formou.“

Remetova Dúha riešila od začiatku roka spoločne s Národnou diaľničnou spoločnosťou šesť podnetov týkajúcich sa meškajúcich  platieb v súvislosti s výstavbou  diaľnice D1 Lietavská Lúčka-Višňové-Dubná Skala.

Spoločnosť vyšetrovali

Dúha bola podľa medializovaných informáciíi v máji minulého roka vyšetrovaná kvôli podozreniu z daňových únikov.

Firma spoločne s talianskou spoločnosťou Salini Impregilo pracuje na stavbe 13,5 kilometrového diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, ktorého súčasťou je aj najdlhší tunel na Slovensku.

Šéf kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovír Makó vtedy povedal, že v prípade Dúhy zaistili 416 šanónov a 200-tisíc listov.

Finančná správa totiž identifikovala desiatky spoločností s podozrením na daňové trestné činy v sume štyri milióny eur,

Dúha odmieta akékoľvek spojenie s prípadom.

Tvrdí, že všetky zdaniteľné plnenia, ktoré boli predmetom kontrol, boli riadne zdokladované a preukázané a neeviduje žiadny dorub, pokutu, penále a ani trestnoprávne konanie.

Veľmi výrazne sa dištancujeme od akéhokoľvek spájania spoločnosti Dúha s akýmikoľvek nelegálnymi praktikami, vrátane takýchto praktík v oblasti DPH, či iných daní,“ povedala mediálna zástupkyňa firmy Simona Dodrvová.

01 - Modified: 2022-04-14 08:07:46 - Feat.: - Title: Polícia odmietla trestné oznámenie ministra Mikulca na Fica za ohováranie 02 - Modified: 2022-04-11 09:10:20 - Feat.: - Title: Zverejnenie videa s presunom systému S-300 má dohru. Benčík podal na Fica trestné oznámenie 03 - Modified: 2022-03-07 11:37:10 - Feat.: - Title: Trestné oznámenie na Blahu, Harabina a Jakubca. Poslanci OĽaNO označujú ich tvrdenia o vojne za trestné činy 04 - Modified: 2022-02-15 11:20:03 - Feat.: - Title: Vybijeme vám okná a povešiame na kandelábre, hrozia poslancom. Zoznam "vlastizradcov" má dohru 05 - Modified: 2022-01-14 19:10:52 - Feat.: - Title: Hamran: Fico s Kaliňákom sa snažia ovplyvňovať vyšetrovanie. Hovorí aj o zastrašovaní
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. august 2022 19:54