Podľa Pavlíka chce Kiwi.com konkurencii pomáhať.ARCHÍV D. PAVLÍKA
StoryEditor

V Kiwi.com prepájame neprepojiteľné svety

26.10.2018, 00:00
David Pavlík, riaditeľ IT v spoločnosti Kiwi.com, v rozhovore pre HN uviedol, že vidí potenciál v tom, ako sa dá oblasť cestovania zmeniť.

Pracovali ste pre mnohých v doslova vysnených prácach ako SpaceX, Microsoft či Netflix. V lete ste sa však rozhodli prestúpiť do Kiwi.com. Prečo?
Zmena bola zaujímavá z niekoľkých pohľadov. S manželkou sme sa dohodli, že skončíme v SpaceX a posunieme sa niekam ďalej, ale zostaneme ešte v Amerike. Voľba padla na Netflix, kde som dostal zaujímavú ponuku. Rozprávali sme sa aj o Kiwi.com, čo robia a ako to tam funguje, a veľmi ma to oslovilo. So ženou sme sa chceli vrátiť do Česka, aby sme boli s rodinou. Keď prišla ponuka od Kiwi.com, tak sa mi to veľmi zapáčilo, keďže som vedel, ako je platforma technicky postavená. Návrat domov sme tak urýchlili o pár rokov.


Je ťažšie presadiť sa v konkurencii vo svete, keď sme z Česka či zo Slovenska?
Je to trochu jednoduchšie, ak má človek kartu alebo je občanom v USA a prekážkou nie sú víza. Ľudia, s ktorými sa stretávam napríklad v Kiwi.com, sa mi zdajú na úplne tej istej úrovni, niekedy aj vyššej, než som sa stretol v zahraničí. Nedávno bol kolega, ktorý rieši bezpečnosť, na konferencii v Las Vegas a stretol sa s ľuďmi v Netflixe. Dostal som potom spätnú väzbu, že Američania by s nami veľmi radi nadviazali kontakt. Budem sa preto určite snažiť prepojiť ľudí aj z predchádzajúcich zamestnaní a porozprávať sa o tom, ako by sme veci vedeli riešiť lepšie. Ľudia v Amerike neriešia konkrétne firmy, ale skôr technické problémy a zaujímavé nové prístupy k nim. To nás, komunitu tých IT maniakov, tak prepája....

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-09-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Moderátorka Pavlína Wolfová: Keď sa rozsvieti červená, všetky ťažkosti zmiznú 02 - Modified: 2023-09-28 14:13:28 - Feat.: - Title: Dáta z kozmu? Európa je lídrom, v niečom sme lepší než NASA či Čína, tvrdí pre HN šéf vesmírneho programu EÚ 03 - Modified: 2023-09-26 13:00:00 - Feat.: - Title: ROZHOVOR s tvorkyňou Sex Education: Je lepšie skončiť v najlepšom, ako niečo zbytočne naťahovať 04 - Modified: 2023-09-27 08:07:05 - Feat.: - Title: Z koaličnej spolupráce vylučujeme Smer. PS má dosť nesprávnych až škodlivých bodov, tvrdí pre HN expertka SaS 05 - Modified: 2023-09-26 09:55:46 - Feat.: - Title: To Sulík by mal uvažovať o odstúpení, my môžeme byť skokani volieb, hovorí pre HN Hirman z Demokratov
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
01. október 2023 06:47