StoryEditor

Cesty prvej triedy dostanú rekordnú injekciu. Na opravu pôjde 90 miliónov eur

02.01.2019, 23:00
V havarijnom stave sú desiatky mostov a stovky kilometrov ciest. Bývalý splnomocnenec vlády pre rýchlostné cesty Igor Janckulík pochybuje, že zvýšený balík peňazí bude stačiť na viditeľné zlepšenie ciest.

Rozbité cesty v správe štátu zadotujú nad rámec rozpočtu. Ministerstvo financií uvoľní tento rok 50 miliónov eur na opravy a údržbu ciest prvej triedy, pričom v štátnom rozpočte je na tento účel vyčlenených ďalších 40 miliónov. Od zvýšenia dotácií si štát sľubuje, že sa mu podarí zvrátiť aktuálny nevyhovujúci stav týchto komunikácií.

Pozrite si aj rozhovor s ministrom dopravy z novembra 2018:

​Na 50-miliónovej dotácii nad rámec rozpočtu sa dohodol minister dopravy Árpád Érsek so svojím kolegom z rezortu financií Petrom Kažimírom. Podobný model by mal fungovať prinajmenšom štyri roky. Do roku 2022 teda cesty prvej triedy dostanú 200 miliónov eur navyše, tlmočil v októbri dohodu ministrov premiér Peter Pellegrini. Rezorty financií ani dopravy HN zatiaľ nepotvrdili, či je takáto dohoda finálna.

Zatiaľ bez plánu
Slovenská správa ciest vo svojich výročných správach pravidelne upozorňuje na nedostatok peňazí. V roku 2017 jej chýbalo 23 miliónov....

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
25. máj 2022 21:58