StoryEditor

Je to špička ľadovca, reagujú potravinári na škandál s poľským mäsom

01.02.2019, 09:55
Autor:
krkr
Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora hovorí, že už dlhodobo upozorňujú na nedostatok slovenských potravín v školách.

Slovenská poľnohospodárska a potravinová komora vníma veľmi zle fakt, že pokazené poľské mäso sa dostalo do školských jedální a reštaurácií. 

"S veľkým znepokojením sme prijali túto informáciu, vnímame to ako špičku ľadovca toho, čo sa v posledných rokoch s dovozom na Slovensku deje," hovorí o škandále s poľským mäsom predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho. 

"Odkryl sa systém v jednotlivých štátoch, ale treba pozitívne vnímať ako zareagovala Štátna veterinárna a potravinová správa," uviedol Macho. 

Emil Macho hovorí o probléme nedostatku slovenských potravín v školských jedálňach. "Už dlhodobo hovoríme, že v školských jedálňach a inštitúciách sa neobjavujú slovenské výrobky. Preto pozitívne vnímame aj slová premiéra Petra Pellegriniho, kde vyzval jedálne, aby nakupovali a využívali slovenské výrobky a potraviny," dodal šéf poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Potravinári vyzývajú všetkých starostov, županov a úradníkov na ministerstve, aby hľadali spôsoby, ako dostať do škôl slovenské výrobky.

"Chceme, aby občania sledovali pôvod potravín ktoré nakupujú," hovorí Macho a zároveň dodáva, že na Slovensku sa podobný prípad stať nemôže. "Na slovenských bitúnkoch sa nemôže stať to čo v Poľsku. Bitúnky sú pod neustálou kontrolou," dodal. 

Podpredseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Marián Šolty hovorí, že "premiér ma moc naznačiť orgánom ktoré sú zodpovedne, aby sa naši ľudia stravovali dobre."

"Podpora, ktorú sme vyžiadali na vláde musí byť samozrejmá, nemôže byť vyžiadaná," dodal Šolty.

01 - Modified: 2022-06-21 09:27:15 - Feat.: - Title: Slováci sa pri jedle uskromňujú už teraz, tvrdia potravinári. Jeseň môže byť s cenami ešte kritickejšia 02 - Modified: 2022-06-16 12:20:42 - Feat.: - Title: Poľnohospodári varujú: Výrobcovia mlieka čelia kritickej situácii. Niektoré chovy dojníc rušia 03 - Modified: 2021-11-09 10:19:14 - Feat.: - Title: Koniec domáceho bravčového mäsa? Buď zasiahne štát, alebo sa staneme smetiskom, tvrdí Macho 04 - Modified: 2021-03-31 08:13:55 - Feat.: - Title: Mičovský sa po roku v úrade chváli. Nie je odborníkom a nabral si priveľkú záťaž, reagujú farmári 05 - Modified: 2021-02-02 17:32:06 - Feat.: - Title: Kollárov poslanec podáva trestné oznámenie na šéfku Potravinárskej komory
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
07. august 2022 23:41