StoryEditor

Omikron odstaví časti Slovenska. Kde majú u nás ľudia cenu zlata? (veľký prehľad)

17.01.2022, 23:00
Nový variant covidu sa šíri raketovou rýchlosťou. V Česku podiel novej mutácie za dva týždne stúpol z 15 na 52 percent. A rýchlo napreduje aj u nás.

Minulý týždeň nastala v okolí hlavného mesta nezvyčajná situácia. Dopravca ohlásil, že nevyrazí približne 80 vlakov. Dôvod? Chýbajúci personál. Riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Roman Koreň povedal, že za výpadkom je okrem dlhodobého nedostatku ľudí aj pandémia. Pre chorobu im razom na určitý čas ubudlo 57 rušňovodičov. Situácia ukázala, čo sa môže stať s nástupom omikronu. Podiel tejto mutácie covidu na sekvenovaných prípadoch sa v susednom Česku za dva týždne zdvojnásobil a predpokladá sa, že podobne to bude aj u nás.

Kde to bude „horieť“

To najhoršie nás tak ešte len čaká. Tak ako vypadli rušňovodiči a zastavili sa preto súpravy, môžu chýbať aj ďalšie profesie. A to najmä v sektoroch, kde je situácia napätá dlhodobo.

HN sa pozreli na to, kde zamestnávatelia hľadajú najviac ľudí. Ak ide o prácu, ktorú nemožno vykonávať online, je pravdepodobné, že v týchto sférach dôjde v najbližších dňoch a týždňoch k väčším...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 03:48