Tržby: 2,61 miliardy eur. Zisk: 565 miliónov eur.TASR/František Iván
StoryEditor

Oceliarne U.S. Steel zvyšujú mzdy, zamestnanci si prilepšia o 40 eur

17.06.2019, 14:48
Autor:
TASRTASR
Odborári sa dohodli s vedením podniku.

V košických oceliarňach U.S. Steel sa zvyšuje mzda každého zamestnanca o 40 eur mesačne. Zabezpečuje to nový dodatok ku kolektívnej zmluve s účinnosťou od 1. mája, ktorý v pondelok podpísali odborári a vedenie podniku. Potvrdil to predseda Rady odborov OZ KOVO U.S. Steel Košice Juraj Varga.

Súčasťou dohody je okrem iného vyplatenie jednorazovej odmeny vo výške 100 eur v mesiaci december po splnení hospodárskych výsledkov stanovených za 12 mesiacov tohto roku.

"Dodatok číslo 6 vo finálnej podobe sa ratifikoval v 24. týždni jednotlivými základnými organizáciami združenými v Rade odborov OZ KOVO U.S. Steel Košice a je zároveň výsledkom sociálneho zmieru v našej fabrike, ktorému predchádzal konštruktívny sociálny dialóg nielen za stolom, ale aj mimo neho. Napriek zložitému obdobiu v oceliarenskom odvetví v EÚ, ktoré vzniklo v časovom súbehu s naším vyjednávaním, považujeme výsledok za adekvátny," informoval Varga.

Štrajková pohotovosť, ktorú odbory v podniku vyhlásili v apríli, sa skončila mimoriadnou konferenciou Rady odborov 14. júna.

Podľa hovorcu U.S. Steel Košice Jána Baču je podpísanie dodatku ku kolektívnej zmluve pre podnik veľmi dôležité aj vzhľadom na zložité podmienky, v ktorých sa aktuálne nachádza oceliarstvo v Európe.

"Táto dohoda poukazuje na schopnosť a ochotu oboch strán dohodnúť sa v prospech spoločného dlhodobého záujmu. Všetci chceme, aby táto firma uspela v ťažkej konkurencii," uviedol.

01 - Modified: 2025-10-22 10:12:00 - Feat.: - Title: Záchranky po zrušenom tendri: Odborári hovoria o neistote. Kde končia licencie? 02 - Modified: 2025-10-10 12:31:10 - Feat.: - Title: Vláda dala rozpočtu zelenú. Fico označil nový plán za obrovský úspech, biznis aj odbory to vidia inak 03 - Modified: 2025-09-22 14:57:03 - Feat.: - Title: Odborári budú protestovať proti konsolidácii. Nesúhlasíme s tým, aby ťarchu opäť niesli pracujúci, tvrdia 04 - Modified: 2025-09-22 12:49:00 - Feat.: - Title: Kedy štát zavedie revolučný spôsob platby? Zamestnávatelia žiadajú odklad, pre dôležitý sektor chcú výnimku 05 - Modified: 2025-09-16 14:48:29 - Feat.: - Title: Firmám namiešali toxický koktail, zamestnanci prídu o miliardu. Konsolidáciu kritizujú biznismeni aj odborári
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 08:37