StoryEditor

Swiss celý v rukách spoločnosti Lufthansa

22.06.2007, 13:48
Autor:
SITASITA

Letecká spoločnosť Deutsche Lufthansa AG oznámila, že získa zostávajúce akcie švajčiarskej leteckej spoločnosti Swiss International Air Lines AG a od 1. júla sa stane prostredníctvom švajčiarskej spoločnosti AirTrust jej jediným akcionárom. Ako uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Lufthansa Wolfgang Mayrhuber, výsledky jasne hovoria o tom, že zlúčenie oboch firiem dáva ekonomický zmysel. "Swiss bude naďalej pôsobiť pod svojou značkou, bude sa zameriavať na švajčiarsky trh a aj vo zväzku s Lufthansou si zachová svoju švajčiarsku identitu," dodal Mayrhuber.
Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Swiss Christopha Franza, integrácia zvýraznila význam letiska v Zurichu a s nárastom prevádzky rastie aj počet nových pracovných miest. Vďaka vysokej vyťaženosti transkontinentálnych a nadväzujúcich letov porastie naďalej diaľková flotila Swiss. Okrem avizovaných piatich nových strojov sa letka Swiss v roku 2008 rozrastie o tri Airbusy A340-300 a dva Airbusy A340-200 budú nahradené novými strojmi.
Deutsche Lufthansa vlani prepravila 53,4 mil. cestujúcich do 185 destinácií. Jej flotila pozostáva zo 430 lietadiel a zamestnáva na celom svete približne 101 tis. pracovníkov. Spoločnosť Swiss prepravila v minulom roku 10,5 mil. cestujúcich do sedemdesiatich miest sveta a v súčasnosti prevádzkuje 73 strojov.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
01. október 2022 15:39