Reuters
StoryEditor

Volkswagen hlási problémy: Štrajk kamionistov môže viesť k výpadkom výroby

29.01.2020, 09:33
Autor:
TASRTASR
Bratislavskej automobilke štrajk kamionistov spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady.

Štrajk autodopravcov a ich blokáda hraničných priechodov spôsobuje automobilovému priemyslu komplikácie a môže viesť aj k výpadkom výroby automobilky Volkswagen na Slovensku. V stanovisku firmy na to upozornila jej hovorkyňa Lucia Kovarovič Makayová.

Pre štrajk kamionistov v utorok večer zastavil výrobu automobilový závod PSA v Trnave. Do Trnavy sa totiž nedostali dôležité komponenty. 

​Pripomenula, že automobilový priemysel sa nachádza v náročnom období, keď ho ovplyvňujú nepriaznivé globálne a lokálne podmienky.

"Súčasná vypätá situácia na Slovensku ohľadom podmienok podnikania v cestnej doprave tomu neprospieva a je ďalším faktorom, ktorý negatívne ovplyvňuje konkurencieschopnosť Slovenska v medzinárodnom meradle," zdôraznila hovorkyňa.

"Tento stav spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady, a môže v krátkodobom horizonte viesť k výpadkom výroby v spoločnosti Volkswagen Slovakia a mať tak ďalšie negatívne hospodárske vplyvy," doplnila. Automobilka preto opätovne žiada obidve strany sporu, aby spolu rokovali a čo najskôr dospeli k dohode.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) od utorka 28. januára opätovne organizuje protestné zhromaždenia na cestných hraničných priechodoch Slovenska. Neplánuje pritom obmedzovať osobnú dopravu a dopravcovia v prípade potreby vytvoria zákonnú "záchranársku uličku".

​Únia očakávala od Ministerstva dopravy a výstavby do pondelka 27. januára odpoveď na ich návrhy zliav na mýte a od Ministerstva financií spracovanie predloženého návrhu na zmenu dane z motorových vozidiel. Združenie autodopravcov Česmad sa už minulý týždeň s vládou dohodlo na viacerých zmenách v mýte a zdaňovaní.

01 - Modified: 2023-03-24 09:31:27 - Feat.: - Title: Lufthansa zruší kvôli štrajku všetky lety z Mníchova a Frankfurtu nad Mohanom 02 - Modified: 2023-03-24 09:42:37 - Feat.: - Title: Náš Volkswagen ťaží z čínskeho aj amerického hladu po luxuse. Fabrika hlási jeden z najziskovejších rokov 03 - Modified: 2023-03-23 15:17:40 - Feat.: - Title: Ford očakáva tento rok stratu z divízie elektromobilov zhruba tri miliardy dolárov 04 - Modified: 2023-03-23 13:22:22 - Feat.: - Title: Nemecké odbory vyhlásili na pondelok štrajk vo verejnej doprave 05 - Modified: 2023-03-24 08:13:45 - Feat.: - Title: Bratislavský Volkswagen sa osvedčil. Stuttgart k nám posiela svoju vlajkovú loď
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
25. marec 2023 19:21