Reuters
StoryEditor

Volkswagen hlási problémy: Štrajk kamionistov môže viesť k výpadkom výroby

29.01.2020, 09:33
Autor:
TASRTASR
Bratislavskej automobilke štrajk kamionistov spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady.

Štrajk autodopravcov a ich blokáda hraničných priechodov spôsobuje automobilovému priemyslu komplikácie a môže viesť aj k výpadkom výroby automobilky Volkswagen na Slovensku. V stanovisku firmy na to upozornila jej hovorkyňa Lucia Kovarovič Makayová.

Pre štrajk kamionistov v utorok večer zastavil výrobu automobilový závod PSA v Trnave. Do Trnavy sa totiž nedostali dôležité komponenty. 

​Pripomenula, že automobilový priemysel sa nachádza v náročnom období, keď ho ovplyvňujú nepriaznivé globálne a lokálne podmienky.

"Súčasná vypätá situácia na Slovensku ohľadom podmienok podnikania v cestnej doprave tomu neprospieva a je ďalším faktorom, ktorý negatívne ovplyvňuje konkurencieschopnosť Slovenska v medzinárodnom meradle," zdôraznila hovorkyňa.

"Tento stav spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady, a môže v krátkodobom horizonte viesť k výpadkom výroby v spoločnosti Volkswagen Slovakia a mať tak ďalšie negatívne hospodárske vplyvy," doplnila. Automobilka preto opätovne žiada obidve strany sporu, aby spolu rokovali a čo najskôr dospeli k dohode.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) od utorka 28. januára opätovne organizuje protestné zhromaždenia na cestných hraničných priechodoch Slovenska. Neplánuje pritom obmedzovať osobnú dopravu a dopravcovia v prípade potreby vytvoria zákonnú "záchranársku uličku".

​Únia očakávala od Ministerstva dopravy a výstavby do pondelka 27. januára odpoveď na ich návrhy zliav na mýte a od Ministerstva financií spracovanie predloženého návrhu na zmenu dane z motorových vozidiel. Združenie autodopravcov Česmad sa už minulý týždeň s vládou dohodlo na viacerých zmenách v mýte a zdaňovaní.

01 - Modified: 2024-07-15 17:45:29 - Feat.: - Title: Skompletizuje bratislavský Volkswagen postupku z Ingolstadtu? Brusel dostal fabriku do hry o top model 02 - Modified: 2024-07-10 15:03:05 - Feat.: - Title: Volkswagen nezavrel závod už desaťročia. Teraz je jeden v ohrození, nie je záujem o špičkové elektromobily 03 - Modified: 2024-07-09 09:47:51 - Feat.: - Title: Napätie vo Volkswagene. Automobilka zaostáva a plánuje masívne prepúšťanie 04 - Modified: 2024-07-09 08:22:03 - Feat.: - Title: Kia v oblasti ziskov deklasovala zvyšok trhu, nafúknuť zárobky sa podarilo aj trnavskému Stellantisu 05 - Modified: 2024-07-06 22:00:00 - Feat.: - Title: Únia robí s Čínou v mene zelenej dohody družbu 21. storočia
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
20. júl 2024 21:09