TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Sulík predstaví prvý balík 50 opatrení pre podnikateľov v čo najkratšom čase

26.03.2020, 16:56
Autor:
TASRTASR
Šéf rezortu hospodárstva uviedol, že na zmiernenie koronakrízy sa v čo najväčšej možnej miere použijú prostriedky z eurofondov.

Ministerstvo hospodárstva predstaví podnikateľom prvý balík približne 50 opatrení "v čo najkratšom čase".

Následne o nich rozhodne vláda a časť bude musieť schvaľovať parlament. Informoval o tom odbor komunikácie rezortu hospodárstva po štvrtkovom rokovaní ministra Richarda Sulíka so zástupcami zamestnávateľov a priemyselných komôr.

Na rokovaní sa zúčastnil aj minister financií Eduard Heger.

Minister hospodárstva rokoval so zástupcami najväčších zamestnávateľských zväzov a priemyselných komôr o aktuálnej situácii spôsobenej šírením nového koronavírusu a pripravovaných opatreniach na zmiernenie dosahov na podnikateľský sektor.

Uvedomujú si zložitosť situácie

Sulík ubezpečil zástupcov zväzov a komôr, že rezort si uvedomuje zložitosť situácie, v ktorej sa pre koronakrízu ocitli. "Prvý balík približne 50 opatrení bude predstavený v čo najkratšom čase. Následne o nich rozhodne vláda a časť bude musieť schvaľovať parlament," priblížil Sulík.

Cieľom navrhovaných zmien je podľa rezortu hospodárstva pomoc firmám a podnikateľom s cash-flow a udržaním zamestnanosti.

Ide o opatrenia, ktoré znížia prevádzkové náklady, pomôžu pri vykrývaní strát, natiahnutí rôznych povinností v čase, a týkať by sa mali aj náhrady škôd. Opatrenia sa budú ďalej dopĺňať v závislosti od vývoja situácie.

Prostriedky z eurofondov

Šéf rezortu hospodárstva zároveň uviedol, že na zmiernenie koronakrízy sa v čo najväčšej možnej miere použijú prostriedky z eurofondov.

Zároveň však zdôraznil, že opatrenia sa budú prijímať na úrovni jednotlivých členských štátov. "Každá členská krajina vie prijať rýchlejšie a lepšie cielené opatrenia, ako by to bolo z úrovne Únie," dodal Sulík.

Na rokovaní na pôde ministerstva hospodárstva sa zúčastnili napríklad zástupcovia Republikovej únie zamestnávateľov, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení, Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, Asociácie priemyselných zväzov, Klubu 500 či Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

01 - Modified: 2023-01-27 23:04:54 - Feat.: - Title: Richard Sulík pre HN: Je logické, že sa všetko rozhoduje v Bratislave. Kde sa to má rozhodovať, v Poltári? 02 - Modified: 2023-01-26 07:44:43 - Feat.: - Title: Počet úmrtí súvisiacich s covidom v Číne klesol o takmer 80 percent, tvrdia úrady 03 - Modified: 2023-01-25 13:53:44 - Feat.: - Title: Sulík v HNtelevízii: Čo spravili pre východ Paška, Raši a Žiga? Musel som prísť ja 04 - Modified: 2023-01-23 13:59:44 - Feat.: - Title: Ako budú farmaceutickí giganti bojovať proti COVID-19 v roku 2023? 05 - Modified: 2023-01-23 13:40:23 - Feat.: - Title: Pripravme sa na chaos. Najdôležitejší dokument roka narazí na veľké problémy
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
30. január 2023 02:19