Rastislav VeličHN Peter Mayer
StoryEditor

Arca vycúvala zo vstupu do najväčšej českej realitky. Mala kúpiť takmer polovicu

15.10.2020, 12:19
Autor:
domadoma
Arca v apríli oznámila, že majetkovo vstupuje do realitnej spoločnosti M&M reality. Dočasná ochrana to však v súčasnosti neumožňuje.

Spoločnosť Arca Investments nedokončí ohlásený vstup do M&M reality holding, dôvodom je súčasný režim dočasnej ochrany v Arce. 

"Nakoľko Arca Investments sa nachádza v režime dočasnej ochrany, nie je možné realizovať nové akvizície ani fúzie. Vlastníkom 95 percent akcií spoločnosti M&M reality holding tak i naďalej zostáva Petr Morcinek, päť percent akcií spoločnosti M&M reality holding vlastnia jej makléri," uviedla dnes skupina Arca Capital. 

Tá kapitálový vstup oznámila ešte v apríli, v realitnej spoločnosti chcela kúpiť podiel 47,5 percenta.

Spoločnosť M&M reality vtedy spojenie s Arca Investments odôvodnila získaním kapitálu na ďalšiu expanziu. V realitných kuloároch sa však začali šíriť informácie, že na tom ružovo nie sú ani financie samotnej M&M reality, píše portál E15.cz.

Väčšinovým akcionárom skupiny Arca Capital je s 60 percentami Rastislav Velič. Ďalších 30 percent akcií vlastní Peter Krištofovič a desatinový podiel v skupine má Henrich Kiš. Majoritným vlastníkom spoločnosti bol predtým slovenský finančník Pavol Krúpa.

M&M Reality je najväčšou českou realitnou agentúrou. Ročne predajú viac ako 30-tisíc nehnuteľností. Okrem sprostredkovania predaja sa venujú tiež developerskej a investičnej činnosti. 

21. máj 2022 01:22