Rastislav VeličHN Peter Mayer
StoryEditor

Šéfom predstavenstva Arcy zostáva Velič, akcionári odmietli návrh na voľbu Krúpu za člena

18.01.2021, 14:50
Autor:
TASRTASR
Minoritný akcionár Peter Krištofovič uviedol, že valné zhromaždenie Arca Investments nie je v súlade so zákonom.

Rastislav Velič zostáva aj po pondelkovom zasadnutí riadneho valného zhromaždenia predsedom predstavenstva spoločnosti Arca Investments.

Nedošlo k žiadnemu rozšíreniu jeho právomocí, pretože ako člen a od marca roku 2018 taktiež ako predseda predstavenstva spoločnosti Arca Investments je oprávnený konať v mene spoločnosti samostatne. Uviedla to PR manažérka Arca Capital Terézia Barčíková.

Akcionári spoločnosti Arca Investments schválili riadnu individuálnu účtovnú závierku za rok 2019 spoločne s hospodárskym výsledkom spoločnosti, prijali zmenu stanov, ktorou zosúladili počet členov predstavenstva s faktickým stavom, a zvolili dozornú radu spoločnosti Arca Investments v mierne novom zložení.

Neprijali návrhy

Súčasne akcionári neprijali návrhy minoritného akcionára Petra Krištofoviča na voľbu nových členov predstavenstva spoločnosti.

Mali sa nimi stať Peter Krištofovič a bývalý spolumajiteľ Arcy, podnikateľ Pavol Krúpa.

Krištofovič v pondelok uviedol, že valné zhromaždenie Arca Investments nie je v súlade so zákonom.

​Akcionárovi, ktorý drží 30 percent akcií spoločnosti, prekáža spôsob zvolania valného zhromaždenia, keď dostal podklady nie 30, ale iba päť dní pred jeho konaním a údajne neboli úplné. Jeho vyjadrenia Arca vníma ako tendenčné.

"Riadna individuálna účtovná závierka spoločne s pozvánkou boli tomuto akcionárovi odoslané už v novembri, návrh stanov, ako aj návrh zoznamu osôb, ktoré boli navrhnuté za členov dozornej rady Arca Investments na základe požiadavky P. Krištofoviča, boli odoslané na prelome novembra a decembra 2020," uviedla Barčíková.

Návrh na insolvenčné konanie

Spoločnosť Arca Investments podala koncom decembra na Mestskom súde v Prahe návrh na insolvenčné konanie a zároveň požiadala súd o povolenie riešiť svoju situáciu reštrukturalizáciou.

Skupina Arca Capital sa do problémov dostala pre pandémiu ochorenia COVID-19 a s ňou spojené reštrikcie.

Reorganizáciu podľa Arcy podporuje aj investičná spoločnosť Blantyre Capital, ktorá sa v októbri s Arcou dohodla na podmienkach dlhodobého financovania.

01 - Modified: 2023-01-16 17:19:05 - Feat.: - Title: Slovenská strana rozhodla. Arcu do konkurzu zatiaľ neposiela 02 - Modified: 2022-07-26 09:17:00 - Feat.: - Title: Súd schválil prijatie reorganizačného plánu spoločnosti Arca Investments 03 - Modified: 2022-05-21 22:00:57 - Feat.: - Title: Velič a Krúpa sa naťahujú o 120-tisícovú odmenu. Na súde vyhrala Arca Capital 04 - Modified: 2021-10-06 19:06:28 - Feat.: - Title: Veritelia Arcy rozhodli o reštrukturalizácii, má im zaistiť aspoň polovicu pohľadávok 05 - Modified: 2021-09-24 14:29:52 - Feat.: - Title: Arca Investments pripravila návrh reštrukturalizácie, má zaistiť vyplatenie aspoň polovice pohľadávok
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
27. január 2023 11:58