TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

"Riadna pálka." Bratislava kúpi budovu bývalého erotického klubu za 1,4 milióna

25.03.2021, 11:07
Autor:
TASRTASR
Súdno-znalecká cena budovy sa má pohybovať na úrovni okolo 600-tisíc eur.

Mesto Bratislava kúpi za 1,4 milióna bez DPH budovu v Sade Janka Kráľa, v ktorom sídlil erotický klub. Vo štvrtok o tom rozhodli bratislavskí mestskí poslanci.

Primátor Matúš Vallo informoval, že v nasledujúcich dňoch by mala byť podpísaná rezervačná zmluva a spustiť by sa mali procesy, aby mesto získalo objekt, ktorý je blízko Mosta SNP, do svojho vlastníctva.

Primátor označil túto kúpu ako historickú možnosť získať objekt a jeho okolie späť pod kontrolu mesta. "Je tu dilema, aká je reálna hodnota tejto budovy. S majiteľmi bývalého erotického klubu sme vyjednávali niekoľko mesiacov. Predstava o sume bola iná. S majiteľmi sme už však na tejto cene dohodnutí, nižšie sa ísť nedalo," skonštatoval Vallo.

"Nič divoké a veľké"

Ako tvrdí, kúpou sa majú napraviť krivdy z minulosti a ukončí sa agónia. "Táto budova je o nejakej nálade, ktorú vytvára v tomto kúte Sadu Janka Kráľa. Keď tam bol erotický masážny salón, žiadna mamička sa tam s deťmi v okolí nehrala. Celá tá časť sadu bola akoby zakliata," spresnil primátor.

Mesto po získaní budovy avizuje jej základnú rekonštrukciu a bude plánovať, ako ju do budúcna využiť. Vallo hovorí o možnosti gastroprevádzky či zázemia pre kultúrne aktivity. "Nič divoké a veľké," poznamenal.

Mestský poslanec Peter Pilinský označil cenu, za ktorú ide mesto budovu kúpiť, za "riadnu pálku".

Poslanec Peter Cmorej naopak vníma dohodnutú kúpnu sumu ako nie až takú zlú, keďže pôvodná cena sa podľa neho hýbala na úrovni okolo 2,5 milióna eur.

Objekt je podľa neho pomerne veľký, je v centre mesta a je nezameniteľný. Poslanec Oliver Kríž vidí význam v kúpe z dlhodobého hľadiska. Ako tvrdí, môže ísť o ikonickú vec, ktorá bude fungovať v prospech mesta.

Znalec odhadol podstatne nižšiu sumu 

Ján Hrčka, starosta bratislavskej Petržalky, kde sa Sad Janka Kráľa nachádza, uviedol, že súdno-znalecká cena budovy sa pohybuje na úrovni okolo 600-tisíc eur.

"Tento objekt je však dlhodobým šrámom celej Petržalky a Sadu Janka Kráľa," povedal s tým, že z dlhodobého hľadiska sa táto kúpa oplatí a o 20 rokov môže mať budova takú hodnotu, za akú ju v súčasnosti mesto chce kúpiť.

Hrčka zároveň deklaroval ochotu Petržalky prispieť na kúpu, prípadne na rekonštrukciu objektu.

Sad Janka Kráľa s priľahlým nábrežím Dunaja je národnou kultúrnou pamiatkou chránenou zákonom o ochrane pamiatkového fondu.

01 - Modified: 2023-03-28 08:18:58 - Feat.: - Title: Bratislava ukončí dlhoročný súdny spor s Equis Invest, zaplatí 4,5 milióna eur 02 - Modified: 2023-03-27 14:48:39 - Feat.: - Title: Mesto Bratislava neodporúča pre silný vietor pohyb po parkoch a lesoch 03 - Modified: 2023-03-27 13:41:44 - Feat.: - Title: Polícia sa zaoberá útokom na cudzinca, ku ktorému malo prísť v Bratislave 04 - Modified: 2023-03-28 10:00:00 - Feat.: - Title: V Petržalke len rodinné domy, namiesto Vrakune a Karlovej Vsi dediny. Pozri sa, ako vyzerala Bratislava v roku 1950 05 - Modified: 2023-03-25 17:35:28 - Feat.: - Title: V Bratislave si pripomenuli 35. výročie Sviečkovej manifestácie. K udalosti sa vyjadrujú aj politici
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
02. apríl 2023 00:56