TASR/AP
StoryEditor

Tržby v stavebníctve či doprave rástli dvojciferne, stále však zaostávajú za číslami spred roka

13.04.2022, 09:39
Autor:
TASRTASR
V odvetví výroby dopravných prostriedkov tržby naopak klesli.

Februárové tržby piatich odvetví ekonomiky rástli, v stavebníctve či doprave dokonca dvojciferne. Informoval o tom Štatistický úrad Slovenskej republiky.

Ťažiskový priemysel si udržal rast tržieb, aj keď v odvetví výroby dopravných prostriedkov tržby poklesli. Vysoké medziročné rasty sa prejavili tiež v doprave (vrátane skladovania), ako aj v informačných a komunikačných činnostiach.

Stavebníctvo či vybrané trhové služby síce rástli, zatiaľ však len nedostatočne dobiehali prepady z februára minulého roka. Tržby v priemysle vo februári 2022 vzrástli medziročne o 5,1 percenta.

V medzimesačnom porovnaní po očistení od sezónnych vplyvov tržby klesli len v priemysle, a to o 2,2 percenta. V ostatných odvetviach vzrástli, a to v doprave a skladovaní o 3,6 percenta, ako aj v informačných a komunikačných činnostiach o 2,8 percenta, v stavebníctve o 0,6 percenta a vo vybraných trhových službách o 0,1 percenta.

V súhrne za dva mesiace roku 2022 tržby za vlastné výkony a tovar medziročne vzrástli v priemysle o 8,7 percenta, v doprave a skladovaní o 16,2 percenta, v informačných a komunikačných činnostiach o 11,7 percenta, vo vybraných trhových službách o 5 percent a v stavebníctve o 0,6 percenta.

16. máj 2022 20:25