StoryEditor

T-Mobile sa bráni voči obvineniu Telefónica O2

16.07.2007, 17:39
Autor:
SITASITA

Spoločnosť T-Mobile si nie je vedomá predlžovania času pri úprave pripojenia nového operátora z jej strany, zareagovala na pondelkové obvinenie zo strany Telefónica O2 spoločnosť T-Mobile. "Vyhlásenie nášho konkurenta nás prekvapuje. Rokovania o prenositeľnosti čísla doposiaľ prebiehali hladko a bez akýchkoľvek problémov. Nie sme si vedomí brzdenia procesu z našej strany," informoval agentúru SITA hovorca spoločnosti T-Mobile Martin Vidan. Ako sa pre agentúru SITA vyjadril hovorca spoločnosti Orange Richard Fides, "spoločnosť Orange Slovensko nebude na vyhlásenie spoločnosti Telefónica O2 Slovakia reagovať."
Tretí mobilný operátor Telefónica O2 Slovakia je pripravený sprevádzkovať službu prenositeľnosti čísla v časovom horizonte niekoľkých dní. Firma však zároveň obvinila pôvodných dvoch mobilných operátorov, že pripojenie tretieho operátora do systému prenositeľnosti čísla trvá neúmerne dlho. "Zo skúseností našej skupiny vieme, že zavedenie prenositeľnosti mobilného čísla zvyčajne vyžaduje menej ako šesť mesiacov. Domnievame sa, že tu nejde iba o technický problém. Povinnosť zabezpečiť prenositeľnosť navyše priamo vyplýva zo zákona a je jednou z kľúčových podmienok pre liberalizáciu trhu," zdôraznila výkonná riaditeľka pre komunikáciu Telefónica O2 Slovakia Martina Hrivnáková. Podľa jej firmy dlhé trvanie úpravy pripojenia nového operátora zo strany pôvodných operátorov podporuje udržanie ich dominantného postavenia.
Možnosť prenesenia čísla v mobilných sieťach bola uvedená do prevádzky v máji minulého roka. Do konca minulého roka požiadalo o prenos čísla spolu vyše 5 100 klientov u oboch operátorov a vybavených bolo približne 3 000 žiadostí. Ku koncu apríla tohto roka bolo v mobilných sieťach prenesených 4 857 čísel. Penetrácia mobilných služieb v SR dosiahla podľa Telekomunikačného úradu SR k 30. aprílu tohto roka hodnotu 103,9 %, presné počty zákazníkov jednotlivých operátorov však neboli známe. Samotná Telefónica oznámila, že k 19. aprílu eviduje už viac ako 400 tis. aktívnych zákazníkov predplatených služieb.
Počet aktívnych zákazníkov podľa počtu SIM kariet Orangeu a T-Mobilu dosiahol na konci roka 2006 hodnotu vyše 96 %, keď podľa porovnateľnej metodiky Orange evidoval 3 008 552 a T-Mobile 2,2 mil. aktívnych účastníkov.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
29. september 2023 01:36