Takto sa zavŕšila kauza žilinskej štátnej firmy Technická obnova a ochrana železníc. Firma, ktorá opravuje dopravné stavby, ešte za ministrovania Ľubomíra Vážneho (Smer-SD) rozhodla, že vymení podnájom za vlastné priestory. Zvolila vilu v lukratívnej obytnej štvrti Malá Praha. Napriek tomu, že šlo o dobrú adresu, cena sa viacerým kritikom osloveným HN zdala vtedy privysoká. Po príchode nového šéfa rezortu dopravy Jána Figeľa (KDH) prieskum trhu podozrenia potvrdil – odhadol hodnotu budovy na 400-tisíc eur.
Keďže rezort pod novým vedením považoval vilu za zbytočnú, rozhodol sa ju predať. V aukcii získal od spoločnosti Smart Corporation polovicu z pôvodnej ceny aj napriek tomu, že o vilu súťažili traja uchádzači. Zároveň dal podnet na políciu, ktorá už drahý predaj vyšetruje ako trestný čin vo veci zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. „Sme presvedčení, že v záležitosti nákupu rozostavanej vily išlo o vopred dohodnutý obchod,“ tvrdí hovorca rezortu dopravy Martin Krajčovič.
Krátko predtým, ako štátna firma vilu kúpila, vlastnil ju právnik Michal Krnáč, ktorý bol za bývalej vlády nominantom SNS vo viacerých štátnych podnikoch. Vážny si za kúpou vily dodnes stojí.

