StoryEditor

Slovenského Peugeotu sa sankcie nedotknú, vyhlásil Fico

19.08.2014, 19:21
Autor:
tasr, stltasr, stl

Sankcie, ktoré sa dotýkajú štátov v dôsledku rusko-ukrajinského konfliktu, neovplyvnia produkciu trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia. "My sme jedna z tých šťastných spoločností, ktorej sa sankcie voči Rusku týkajú minimálne. Naša produkcia za prvý polrok tohto roku pre ruskú klientelu predstavovala niečo vyše 800 vozidiel, takže ide o symbolické číslo. Na mesačnej báze je to niečo vyše 100 vozidiel pre zákazníkov v Rusku," uviedol dnes po skončení rokovania predstaviteľov automobilky s premiérom Robertom Ficom hovorca spoločnosti Peter Švec. Dodal, že sankcie neovplyvnia ani výrobné kapacity automobilky v Rusku.

Podľa medializovaných informácií Rusko po zákaze dovozu potravín z krajín Európskej únie zvažuje zakázať aj dovoz áut. Premiér chce o tejto problematike rokovať aj s ďalšími automobilkami, ktoré pôsobia na Slovensku. "Budem mať aj ďalšie stretnutia s automobilkami. Môžem potvrdiť, že spoločnosť PSA Peugeot Citroën je veľmi stabilná. Jej trhová orientácia je našťastie taká, že v prípade sankcií by neutrpela veľké škody a dokázala by svoju produkciu umiestniť na iných trhoch," skonštatoval Fico.

Počas rokovania predstavitelia spoločnosti oboznámili premiéra aj s vývojom v automobilke. "Hovorili sme aj o minulom roku, kedy vplyv krízy na automobilový priemysel bolo ešte cítiť veľmi intenzívne. Napriek tomu sme neprepúšťali. Čo sa týka výroby automobilky, je stabilná, ani do budúcna nehrozí nejaká výrazná zmena," podotkol Švec s tým, že na Slovensku za minulý rok vyrobili takmer 250.000 vozidiel a tento rok by sa mal počet vyrobených áut ešte zvýšiť. "Prvý polrok bol stabilný až mierne pozitívny, ale tým nechceme povedať, že vplyv krízy na automobilky už pominul, lebo samozrejme, musíme byť opatrní a pripravení na rôzne varianty," dodal.

Premiér so zástupcami Peugeotu rokoval aj o vývoji podnikateľského prostredia na Slovensku. "Ďalšia téma, o ktorej sme hovorili, sú ceny elektrickej energie. Podnikatelia sa na Slovensku sťažujú, že táto cena je neprimerane vysoká. Máme nejaké riešenie, ktoré chceme ponúknuť celému podnikateľskému prostrediu," dodal Fico s tým, že predstavitelia spoločnosti dostanú priestor aj na rokovania s rezortom práce o zmenách v agentúrnom zamestnávaní.

01 - Modified: 2022-12-03 14:37:55 - Feat.: - Title: Volvo zvýšilo predaj áut v novembri o viac než desatinu, pomohli najmä e-autá 02 - Modified: 2022-12-01 13:58:45 - Feat.: - Title: Lada hromadí tisícky nedokončených áut na parkoviskách. Ničia ich sankcie i počasie 03 - Modified: 2022-11-29 23:00:00 - Feat.: - Title: Elektrický rok 2023: Peugeot bude mať najširšiu ponuku elektromobilov v Európe 04 - Modified: 2022-11-25 09:18:08 - Feat.: - Title: V Česku sa zrodila svetová špecialita. Motor má od Godzilly a stojí viac ako milión eur 05 - Modified: 2022-11-18 12:45:00 - Feat.: - Title: Vojna o čipy sa môže začať. Európsky autopriemysel hladuje, Čína však vetrí šancu
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
07. december 2022 10:03