„Moja dcéra minula len na jedinú aplikáciu dohromady 2 600 dolárov. Tieto peniaze odišli z mojej bankovej karty bez toho, aby som o tom vedela.“ Aj takúto sťažnosť na spoločnosť Apple dostala americká Federálna obchodná komisia od obyvateľky USA.
Išlo pritom iba o jednu z viac ako 37-tisíc podobných sťažností amerických rodičov, ktorých deti bez ich vedomia použili veľké peniaze na nákup a mikroplatby v mobilných aplikáciách.
Vyplatení rodičia
Apple sa nakoniec s obchodnou komisiou dohodol, že rodičom vráti 32,5 milióna dolárov. Týmto prelomovým rozhodnutím sa vyhne hrozbe dlhej súdnej bitky. „Vyplatíme každého jedného,“ potvrdil dohodu v maili adresovanom zamestnancom šéf technologického gigantu Tim Cook (na snímke).