StoryEditor

Koncern Kalašnikov plánuje zvýšiť predaje zbraní v USA

14.01.2014, 16:57
Autor:
tasr, stltasr, stl

Ruský výrobca zbraní Koncern Kalašnikov plánuje predať v Spojených štátoch každoročne až okolo 200-tisíc pušiek vrátane loveckých a športových. Informovala o tom agentúra RIA Novosti, ktorú informovala hovorkyňa firmy Jelena Filatovová.

Spoločnosť, ktorá združuje niekdajšie zbrojovky Ižmaš a Ižmech, ako aj ďalších menších producentov pod známou značkou Kalašnikov, by mala v najbližších dňoch podpísať exkluzívnu dohodu so spoločnosťou Russian Weapon Company (RWC). Firma RWC je výhradným dovozcom ruských pušiek do Spojených štátov a kontrakt by mal byť podpísaný na blížiacom sa veľtrhu zbraní SHOT Show v Las Vegas.

Ižmaš je jedným z najväčších výrobcov strelných zbraní a do portfólia firmy patrí okrem legendárnej AK-47 napríklad aj brokovnica Sajga či športové pušky využívané napríklad v biatlone.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. január 2026 01:51