StoryEditor

Za nábytok si priplatíme. Cena základnej suroviny raketovo rastie

27.07.2021, 17:46
Vylepšenie domova bude čoraz tvrdší oriešok. Cena dreva za posledné mesiace rapídne narástla, čo sa postupne premieta do hodnoty nábytku či stavebných materiálov.

Nová kuchynská linka či televízna súprava. To všetko vie dodať domácnosti svieži nádych. Budeme sa však musieť uskromniť, pretože výdavky pri výrobe nábytku posledné mesiace stúpajú.

Keďže od mája tohto roku raketovo rastie cena dreva, ukazujú sa aj dôsledky. „Áno, zvýšenie cien dreva sa rapídne dotklo našich nákladov. Je to však individuálne, pretože sú tam rôzne materiály a nešla hore len táto komodita, ale napríklad aj obalový materiál,“ hodnotí posledné mesiace obchodný riaditeľ nábytkárskej firmy Ekoltech Ján Vrabec. Niektoré z nich stúpli o päť, iné zas až o 60 percent.

Najmarkantnejšie však rástla najdôležite...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2024-12-19 09:39:43 - Feat.: - Title: Krok Ficovej vlády poslal Slovákov pred koncom roka do predajní áut. Stalo sa tak aj pri elektre a nábytku? 02 - Modified: 2024-11-21 13:49:15 - Feat.: - Title: Raši chce dať bodku za Remišovej papalášizmom na ministerstve investícií, podáva trestné oznámenie 03 - Modified: 2024-11-08 14:04:50 - Feat.: - Title: Zisk majiteľa švédskej nábytkárskej značky vzrástol, aj keď tržby klesli 04 - Modified: 2024-08-11 09:40:45 - Feat.: - Title: Ťažba dreva medziročne klesla, nedosiahla plánovaný objem. Najväčší podiel mal štát 05 - Modified: 2024-08-01 14:06:46 - Feat.: - Title: Výrobca kuchýň Oresi smeruje do konkurzu, straty za minulý rok dosahujú státisíce eur
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
23. december 2024 13:12