HN/Peter Mayer
StoryEditor

Slovenský startup spustil aplikáciu na pomoc ľuďom s následkami Covid-19

01.08.2021, 18:02
Autor:
TASRTASR
Ide o jednu z prvých aplikácií na dlhý Covid na svete. V projekte pôsobí aj bývalý politik Miroslav Beblavý.

Slovenský startup Zhiva spustil mobilnú aplikáciu na pomoc ľuďom s následkami ochorenia Covid-19. Ide o jednu z prvých aplikácií na dlhý Covid na svete. TASR o tom informoval Miroslav Beblavý pôsobiaci v projekte.

"Lekári sú preťažení a dlhý COVID je choroba s množstvom symptómov a bez jasnej terapie. Pre zdravotníkov je to obzvlášť ťažké, ak sú laboratórne výsledky pacientov v norme, čo sa často deje," vysvetlila lekárka Silvia Dobrodenková, ktorá spolupracovala na vývoji aplikácie.

Zhiva (číta sa "živa”) má pomáhať ľuďom lepšie zvládať následky ochorenia a vrátiť sa k plnému zdraviu. Môžu si pravidelne merať a sledovať svoj zdravotný stav pri najčastejších príznakoch dlhého COVID-u.

Obsahuje tiež dychové cvičenia, ktoré pomáhajú proti únave aj kurz o tom, ako na najčastejšie problémy.

Používatelia v Zhive nájdu aj rôzne rady, obsahuje prehľad príznakov, s ktorými sa pacienti stretávajú, ale aj riešení a príbehov iných pacientov. Okrem toho aplikácia poradí, na akých lekárov sa obrátiť.

Aplikácia je súčasťou pilotného projektu v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Union. Už v najbližších týždňoch by mohla byť dostupná aj pre poistencov Dôvery, potvrdil PR špecialista poisťovne Matej Štepianský. Aplikácia je určená pre používateľov zariadení Android a Apple.

01 - Modified: 2023-07-18 07:10:23 - Feat.: - Title: Máte skvelý nápad? Prečo z neho neskúsiť urobiť miliardový biznis? Radí expert na startupy 02 - Modified: 2022-12-08 16:12:37 - Feat.: - Title: Filip Sulík už nie je CEO platformy Youdare. Kritika nás vyburcovala, atakujeme 100-tisíc užívateľov, tvrdí startup 03 - Modified: 2022-10-25 22:00:00 - Feat.: - Title: Slovenská firma získala financie na umelú inteligenciu v zdravotníctve. Chcú ísť na svetové trhy 04 - Modified: 2022-10-24 09:00:00 - Feat.: - Title: Zostrojili robota, ktorý elektrickými výbojmi ničí burinu. Uvidíme, čo na to naše babky, možno ti naň prispejú 05 - Modified: 2022-10-18 22:00:00 - Feat.: - Title: Startupy sa často topia v ideáloch. Ak chcú uspieť, mali by sa vyhnúť začiatočníckym chybám
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
22. september 2023 17:59