Slovenský investor už nie je taký konzervatívny ako v minulosti. Na Slovensku sú veľmi populárne zmiešané fondy, ktoré majú aj akciovú zložku.
Investovanie do podielových fondov na Slovensku bolo v minulom roku podporené viacerými zákonmi zo strany štátu. Pomohli?
V prvom rade bol prijatý zákon, ktorý podporuje dlhodobé investičné sporenie. Už po jeho prijatí nám bolo jasné, že bude problém s podielovými fondmi, ktoré pod tento zákon nespadali. Takže zákon investovanie nepodporil, ale ani nepoškodil.
Schválený bol aj časový test, teda lehota držania cenných papierov, počas ktorej bude zisk z ich predaja oslobodený od dane, na obdobie jedného roka. Ten sa netýkal fondov, takže nám tiež nepomohol. Ale po prvom roku jeho fungovania ešte nemáme dostatok údajov, aby sme ho mohli vyhodnotiť.
Neutešenú situáciu na slov...
Zostáva vám 85% na dočítanie.
