TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Systém na D1 bude vyhodnocovať pracovná skupina aj s mestom Bratislava

09.09.2021, 16:31
Autor:
TASRTASR
Primátor pri zavedení nového systému vyjadril obavy z možného obmedzenia až vylúčenia bratislavskej MHD z diaľničného obchvatu.

Pracovná skupina aj s účasťou hlavného mesta Bratislava bude priebežne vyhodnocovať a analyzovať fungovanie systému líniového riadenia dopravy, ktoré Národná diaľničná spoločnosť spustila na úsekoch bratislavskej D1.

Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková s tým, že sa na tom zhodlo vedenie NDS po stretnutí s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.

"Benefitom a obrovským prínosom líniového riadenia dopravy, ktoré sme spustili na úsekoch bratislavskej D1, je predovšetkým správne, včasné a efektívne vyhodnotenie všetkých nástrah, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť a plynulosť dopravy na obchvate," zdôraznila Žgravčáková.

Na stretnutí s primátorom bola podľa jej slov otvorená aj problematika hroziaceho havarijného stavu zjazdových vetiev mosta Lanfranconi. Tie sú totiž v správe a majetku magistrátu, nie NDS.

"Mesto sme upozornili na dôležitý fakt, že v prípade neriešenia tohto stavu a odďaľovania rekonštrukcie zo strany magistrátu hrozí kolaps dopravy, a preto podávame pomocnú ruku pri zabezpečení realizácie opravy zjazdov z mosta Lanfranconi," dodala.

Primátor pri zavedení nového systému vyjadril tiež obavy z možného obmedzenia až vylúčenia bratislavskej MHD z diaľničného obchvatu.

"Som rád, že NDS aj ministerstvo dopravy a výstavby zastávajú rovnaký názor ako mesto, že prístup MHD na obchvat musí byť trvalo zachovaný, nakoľko vylúčenie MHD z obchvatu by znamenalo obrovské časové straty pre cestujúcich a pre niektoré linky neexistuje logická alternatíva," skonštatoval na sociálnej sieti Vallo.

Hlavné mesto podľa neho zároveň podporuje snahy ministerstva a diaľničnej spoločnosti o rozšírenie siete protihlukových zábran pozdĺž niektorých diaľničných úsekov v Bratislave. Tie predstavujú podľa jeho vyjadrení mimoriadnu hlukovú záťaž pre obyvateľov mesta.

01 - Modified: 2022-08-02 09:50:54 - Feat.: - Title: Práce na R2 medzi Mýtnou a Tomášovcami pokračujú, na mostoch robia izolácie 02 - Modified: 2022-08-01 12:06:10 - Feat.: - Title: Za členov predstavenstva NDS je možné sa hlásiť do konca augusta, tvrdí Doležalov rezort 03 - Modified: 2022-07-25 14:37:10 - Feat.: - Title: Výstavba košického obchvatu napreduje, diaľničiari sa pripravujú na výstavbu mostov 04 - Modified: 2022-07-18 12:42:34 - Feat.: - Title: Spory sa vyriešili. Stavba ružomberského obchvatu pokračuje, tunel Čebrať by mali preraziť na jeseň 05 - Modified: 2022-07-08 09:37:51 - Feat.: - Title: ÚVO uložil diaľničiarom pokutu 30-tisíc eur v rámci zákazky na severný obchvat Prešova
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. august 2022 06:33