TASR/František Iván
StoryEditor

U. S. Steel Košice predáva dcérsku spoločnosť, prebiehajú finálne rokovania

21.09.2021, 17:35
Autor:
TASRTASR
Oceliarne uvádzajú, že sa chcú sústrediť na podstatu svojho podnikania, produkciu oceľových výrobkov a rátajú s prehĺbením spolupráce s tradičným dodávateľom žiaruvzdorných výrobkov.

Oceliarne U. S. Steel Košice predávajú svoj obchodný podiel v spoločnosti RMS Košice, v súčasnosti prebiehajú finálne rokovania.

Novým 100-percentným vlastníkom by sa od novembra mala stať spoločnosť Termostav – Mráz, pričom nový vlastník preberie všetkých zamestnancov a ich benefity majú ostať zachované v zmysle platnej kolektívnej zmluvy. Informuje o tom U. S. Steel Košice na svojej webstránke.

Oceliarne uvádzajú, že sa chcú sústrediť na podstatu svojho podnikania, produkciu oceľových výrobkov a rátajú s prehĺbením spolupráce s tradičným dodávateľom žiaruvzdorných výrobkov.

Sme radi, že náš dlhoročný partner s nami bude rozvíjať podnikanie nielen v oblasti poskytovania žiarotechnických služieb, ale aj v oblasti výroby žiaruvzdorných materiálov. Naše dlhoročné skúsenosti s Termostav - Mráz nám dávajú záruku, že naše partnerstvo do budúcich rokov bude vzájomne prospešné a zabezpečí ďalší rozvoj spoločnosti RMS,“ uviedla Elena Petrášková, viceprezidentka pre dcérske spoločnosti U. S. Steel Košice.

RMS Košice podľa svojho profilu na webe poskytuje žiarotechnické práce a servisné činnosti v oblasti prvovýroby hutníckych prevádzok, zároveň je výrobcom progresívnych žiaruvzdorných tvarovaných a netvarovaných materiálov.

Máme dlhoročné skúsenosti s umiestňovaním žiaruvzdorných produktov v hutníckom priemysle a v budúcnosti budeme môcť vďaka tejto zmene vyrábať a ďalej rozvíjať to, čo od nás zákazníci na celom svete chcú,“ povedal Štefan Mráz, predstaviteľ košickej firmy Termostav – Mráz.

Oceliarne sa už v roku 2019 dohodli na predaji svojej prevádzky na výrobu radiátorov. Kupujúcim bola firma KORAD Radiators s tým, že pôvodní zamestnanci dostali ponuku, aby prešli do novej spoločnosti za rovnakých podmienok.

01 - Modified: 2022-01-01 12:54:04 - Feat.: - Title: Pozemky pod U. S. Steel majú opäť patriť mestu, rozhodol Ústavný súd 02 - Modified: 2021-11-08 18:41:41 - Feat.: - Title: Košická Steelka je na silnej vlne rastu. Horšie časy sú však opäť na dohľad, tvrdia oceliari 03 - Modified: 2021-09-24 15:15:57 - Feat.: - Title: V U. S. Steel Košice sa dohodli, mzdy majú stúpnuť v priemere o 60 eur 04 - Modified: 2020-04-22 20:11:24 - Feat.: - Title: Americký minister zahraničia ocenil krok U.S. Steel Košice v boji proti koronavírusu 05 - Modified: 2020-03-31 12:02:56 - Feat.: - Title: Viceprezident U. S. Steel Košice pre HN: Na stole máme ďalšie prepúšťanie vo fabrike
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
15. august 2022 20:13