Newyorská burza na Wall Street. FOTO: TASR/AP
StoryEditorAkciové trhy klesajú, skloňuje sa recesia. Je vhodný čas na investovanie?
- Inflácia a vojna na Ukrajine majú dosahy na podielové fondy.
- Globálnu ekonomiku však teraz ohrozuje ďalší strašiak, recesia.
- Volatilné trhy však podľa odborníkov môžu priniesť aj možnosť zaujímavej investície.
Čoraz častejšie sa začína skloňovať slovo recesia. Bank of England varuje, že ostrovné kráľovstvo by mohla prekvapiť do konca roka. Dvaja bývalí viceprezidenti amerického Fedu sú presvedčení, že sa jej Spojené štáty, v snahe skrotiť najhorúcejšiu infláciu niekoľkých dekád, tiež nevyhnú.
Pomaly sa prebúdza aj Európska centrálna banka. Blížiace sa obdobie, ktoré je charakteristické vysokou volatilitou na akciových trhoch, však môže byť aj zaujímavou investičnou príležitosťou.
Záujem o investovanie ...
Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-03 23:00:00 - Feat.: - Title: USA nadovšetko. Európania doma neinvestujú, z EÚ každý rok odtekajú stovky miliárd eur
02 - Modified: 2025-12-02 23:00:00 - Feat.: - Title: Váš dom – váš hrad: všetko, čo potrebujete vedieť o poistení domácnosti a nehnuteľnosti
03 - Modified: 2025-12-02 16:30:00 - Feat.: - Title: Českým a slovenským milionárom pomohli akciové trhy
04 - Modified: 2025-12-01 10:33:28 - Feat.: - Title: Investujú ako profíci, no bývanie ich rozdeľuje na dve skupiny: Prečo dnešní mladí riskujú viac než ich rodičia?
05 - Modified: 2025-11-30 22:53:00 - Feat.: - Title: Je akciová bublina pre ekonomiku rizikom alebo príležitosťou?