Plynové potrubie. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Dodávky plynu na Slovensko pokračujú, zaplatili sme v súlade so zmluvou a odporúčaním EÚ

20.05.2022, 15:37
Autor:
TASRTASR

Rovnako intenzívne podľa rezortu hospodárstva pokračujú aktivity na zabezpečenie dodávok zemného plynu aj z iných zdrojov.

Dodávky zemného plynu na Slovensko z Ruska pokračujú na základe platných zmlúv a podľa dohodnutých objednávok. Slovensko aprílovú faktúru zaplatilo podľa platnej zmluvy v eurách. V piatok o tom informovalo ministerstvo hospodárstva.

"Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík rozhodol o zaplatení faktúry na základe stanoviska EÚ, že v prípade takejto platby nejde o porušenie, respektíve obídenie sankcií. Nedošlo ani k porušeniu žiadnej platnej zmluvy, ku ktorej nebol prijatý žiaden dodatok," uviedlo ministerstvo.

Rovnako intenzívne podľa rezortu pokračujú aktivity na zabezpečenie dodávok zemného plynu aj z iných zdrojov. "Plynu je v tejto chvíli dostatok a pokračuje sa v plnení zásobníkov na budúcu vykurovaciu sezónu. Rezort hospodárstva dohliada na zvyšovanie energetickej bezpečnosti Slovenska, aby bol dostatok plynu tak pre domácnosti, ako aj pre priemysel," ubezpečilo ministerstvo.

23. jún 2022 21:35